Rozwój Grupy Centrum CBT. Sieć poradni pozyskała inwestora - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plRozwój Grupy Centrum CBT. Sieć poradni pozyskała inwestora - dlaszpitali.pl

Rozwój Grupy Centrum CBT. Sieć poradni pozyskała inwestora

opm-dlaszpitali-rozwoj-grupy-centrum-cbt-siec-poradni-zyskala-inwestora
fot. mat. prasowe

Grupa Centrum CBT, prowadząca sieć 16 poradni o profilu psychologiczno-psychoterapeutycznym, psychiatrycznym oraz szkołę psychoterapii, pozyskała inwestora. Rolę doradcy transakcyjnego w procesie pełniła spółka Upper Finance Med Consulting, a funkcję Prezesa Grupy Centrum CBT objęła Joanna Szyman.

Poradnie Grupy Centrum CBT

Centrum CBT powstało w 2000 r. i tworzy wiodącą sieć poradni działających w 6 miastach w Polsce (w Warszawie, w Legionowie, w Otwocku, w Gdańsku, w Gdyni oraz w Łodzi). W swoich placówkach Grupa Centrum CBT świadczy kompleksowe usługi w zakresie diagnozy i leczenia różnego rodzaju zaburzeń i problemów psychicznych, zwłaszcza w zakresie wsparcia psychoterapeutycznego dostosowanego do potrzeb osób w każdym wieku.

Grupa Centrum CBT zatrudnia ponad 300 wysokiej klasy ekspertów w dziedzinie zdrowia psychicznego.

W placówkach Grupy Centrum CBT leczenie oraz wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne znajdują pacjenci zmagający się z chorobami psychicznymi oraz zaburzeniami neurorozwojowymi takimi, jak ADHD i zaburzenia ze spektrum autyzmu, zaburzeniami nastroju, lękowymi, odżywiania, tikami, uzależnieniami, w tym behawioralnymi, oraz innymi zaburzeniami zdrowia psychicznego, wymagającymi profesjonalnej opieki.

To dla mnie zaszczyt, że będę mogła wspierać rozwój Grupy Centrum CBT. Psychiatria, obok kardiologii i onkologii, jest jedną z priorytetowych dziedzin opieki zdrowotnej. Niezwykle potrzebne są dziś inwestycje w tej dziedzinie i współpraca w ramach systemu, aby odpowiedzieć skutecznie na potrzeby pacjentów i wzmocnić jakość opieki w obszarze zdrowia psychicznego. Dziś ponad 6 mln Polaków w wieku produkcyjnym doświadcza zaburzeń psychicznych. Do tego dochodzą rosnące potrzeby w zakresie opieki psychicznej wśród dzieci, młodzieży i seniorów. Grupa Centrum CBT odpowiada obecnie za opiekę nad grupą ok. 100 tys. pacjentów i ich rodzin. W ciągu kilku najbliższych lat zamierzamy istotnie rozwinąć sieć placówek Grupy Centrum CBT, oferując szeroką, kompleksową opiekę psychiatryczno-psychoterapeutyczną, a także poszerzyć ofertę świadczeń zdrowotnych oraz ofertę edukacyjną i wzmocnić rozwój zespołów medycznych – mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy Centrum CBT.

Grupa Centrum CBT zapewnia wysokie standardy leczenia i psychoterapii dzieci, młodzieży oraz dorosłych, zapewniając profesjonalizm, intymność i dyskrecję.

Świadczenia w poradniach Centrum CBT są dostępne zarówno prywatnie, jak i w ramach NFZ.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), co piąty nastolatek ma problemy psychiczne lub behawioralne, a w ostatnich latach podwoiło się zapotrzebowanie na profesjonalną pomoc w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Czytaj też: Na czym ma polegać reforma psychiatrii dzieci i młodzieży?