RENEX dostarcza okna podawcze do Centrum Onkologii - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plRENEX dostarcza okna podawcze do Centrum Onkologii - dlaszpitali.pl

RENEX dostarcza okna podawcze do laboratorium Centrum Onkologii w Katowicach

fot. RENEX

Spółka CLEANROOM, należąca do Grupy RENEX opracowała i dostarczyła okna podawcze dla materiałów niebezpiecznych do Oddziału Onkologii Szpitala im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach. Realizacja objęła zaprojektowanie, wytworzenie i zamontowanie czterech aktywnych okien podawczych.

Okna podawcze to elementy infrastruktury pozwalające na przekazywanie przedmiotów pomiędzy rozgraniczonymi strefami o różnym poziomie czystości. Na potrzeby szpitala opracowano tzw. aktywną – ciśnieniową wersję urządzenia – to znaczy taką, która została podłączona do funkcjonującego w budynku systemu nawiewowo-wywiewnego. Uzyskana w komorze podawczej urządzenia różnica ciśnień względem sąsiadujących pomieszczeń pozwoliła na zredukowanie do minimum możliwości przenikania cząstek pomiędzy nimi. 

Grupa RENEX od wielu lat dostarcza rozwiązania w technologii cleanroom na potrzeby m.in. szpitali, instytutów czy zakładów, gdzie wymaga się zachowania specjalnych procedur czystości.  

Cieszą nas projekty tego typu. Posiadane przez nas doświadczenie z zakresu tworzenia i serwisowania stref czystych może być teraz pożytkowane by zmniejszać ryzyko wystąpienia zakażeń w szczególnie narażonych obszarach takich jak szpitale, budynki użyteczności publicznej czy przedsiębiorstwa – Komentowali Pani Marzena Szczotkowska-Topić i Pan Predrag Topić – właściciele RENEX Group.

Oprócz opracowywania autorskich rozwiązań Grupa RENEX dostarcza również gotowe urządzenia i elementy infrastruktury na potrzeby podwykonawców realizujących projekty budowlane także w związku z trwającą pandemią. Dzięki bardzo wysokim stanom magazynowym w Polsce, Grupa dostarcza niemalże wszystkie podstawowe produkty ze swojej oferty w terminie 7 dni. Bogaty park maszynowy oraz zespół specjalistów pozwala również na realizację nietypowych zleceń wymagających dedykowanych projektów. 

W dostępnej od ręki ofercie znaleźć można m.in.:  

  • Jednoosobowe śluzy osobowe typu airshower CR-GAS-004 (1000x1400x2200mm) z filtrami (wstępnym i HEPA) oraz automatycznym nawiewem powietrza z 12 dysz (23-25 m/s) 
  • Pasywne okna podawcze wyposażone w zabezpieczenie krzyżowego tj. takie, które umożliwia otwarcie tylko jednych drzwiczek w tym samym czasie. 
  • Aktywne okna podawcze. Dostępne w wersji ciśnieniowej – podpinane do funkcjonującego w budynku systemu nawiewowo-wywiewnego oraz w wersji laminarnej – tj. wyposażone w filtry wstępny i HEPA pracujące w oparciu o zamknięty obieg powietrza. 
  • Filtrowentylatory pozwalające na uzyskanie równomiernego nawiewu filtrowanego powietrza. Dostępne jako gotowe jednostki do zamontowania w ramach sufitowych bądź jako komory laminarne tj. urządzenia składające się ze stołu roboczego i umieszczonego nad nim modułu filtrowentylatora.  
  • Cleanboxy czyli uniwersalne i mobilne pomieszczenia czyste o przybliżonych wymiarach wewnętrznych 2000 x 2500mm albo 2500 x 2500mm przy 2200mm wysokości. Moduły tego typu wyposażone są w zintegrowany system filtracji powietrza i stanowią najbardziej uniwersalne i najszybsze rozwiązanie problemu budowy stref podwyższonej czystości. 

Wymienione wyżej urządzenia i produkty stanowią jedynie niewielką część oferty RENEX Group – CLEANROOM. Grupa dostarcza również meble przemysłowe oraz odzież specjalistyczną własnej produkcji oraz produkty na indywidualne zamówienie. 

Te oraz inne produkty z oferty RENEX Group można przetestować w działaniu w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX we Włocławku. Pracujący w Centrum specjaliści służą również wsparciem szkoleniowym i doradczym. 

 Więcej na www.renex.pl  oraz na www.cleanroom.com.pl 

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.