"Rajd po zdrowie" - wsparcie dla chorych na nowotwory krwi - dlaszpitali.pl dlaszpitali.pl"Rajd po zdrowie" - wsparcie dla chorych na nowotwory krwi - dlaszpitali.pl

„Rajd po zdrowie” – wsparcie dla chorych na nowotwory krwi

opm-dlaszpitali-rajd-po-zdrowie-wsparcie-dlachorych-z-nowotworami-krwi

Ruszają zapisy do drugiej edycji „Rajdu po Zdrowie” organizowanego przez Fundację Carita, pod patronatem honorowym Ministra Zdrowia Pana Adama Niedzielskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka i Prezydenta Miasta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka. Rajd odbędzie się 9 lipca nad poznańską Maltą. Akcja ma charakter ogólnopolski i międzynarodowy. W wydarzeniu będzie można wziąć udział również online z każdego miejsca na świecie. Wystarczy rejestracja na stronie rajdpozdrowie.org, deklaracja przejechanych kilometrów i otwarte serce. Zebrane środki organizatorzy rajdu przekażą na rehabilitację pacjentów ze szpiczakiem mnogim. Rejestracji dokonywać można do 12 czerwca 2022 r. za pośrednictwem strony internetowej www.rajdpozdrowie.org.

Od ponad 10 lat Fundacja Carita prowadzi działalność edukacyjną zarówno wśród pacjentów, jak i ogółu społeczeństwa. Budujemy świadomość na temat szpiczaka plazmocytowego i wczesnej diagnostyki, a także inicjujemy i wspieramy działania mające na celu zwiększenie dostępu polskich pacjentów do nowoczesnych metod leczenia szpiczaka. Organizując „Rajd Po Zdrowie” chcemy pokazać po raz kolejny, że „niemożliwe nie istnieje”, a pacjenci dzięki odpowiedniemu leczeniu mogą żyć aktywnie – czasem nawet bardziej niż przed diagnozą wyjaśnia Łukasz Rokicki, Prezes Fundacji Carita im. Wiesławy Adamiec.

„Rajd po zdrowie” to wydarzenie o charakterze świadomościowym i edukacyjnym skierowane do pacjentów ze szpiczakiem, ich bliskich oraz wszystkich, którzy chcą wesprzeć realizację celów Fundacji Carita.

Tegoroczna edycja rajdu odbędzie się pod hasłem #JedziemyPoZdrowie i będzie można w niej uczestniczyć zarówno stacjonarnie jak i online. Uczestnicy stacjonarni będą mieć do wyboru dwie trasy rowerowe – krótszą, 5-cio kilometrową (przejazd wokół jeziora Malta) i dłuższą 20-sto kilometrową (z przerwą w połowie trasy). Na miejscu będzie można wypożyczyć rower. Całość wydarzenia będzie transmitowana na stronie www.rajdpozdrowie.org.

W rajdzie udział wezmą również inne organizacje działające na rzecz pacjentów onkologicznych, między innymi: Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Fundacja DKMS organizacje zrzeszone w HematoKoalicji, czyli Fundacja OnkoCafe, Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz Fundacja Alivia oraz Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki SARCOMA.

Jak wystartować w rajdzie? Pierwszy krok to rejestracja na stronie rajdpozdrowie.org i zakup pakietu startowego. Rejestracja otwarta jest do 12 czerwca 2022. Każdy uczestnik w ramach pakietu startowego również ten, który weźmie w udział wydarzeniu online otrzyma spersonalizowaną koszulkę, medal oraz materiały edukacyjno – informacyjne.

Na uczestników rajdu czekać będą nagrody i atrakcje, m.in.: strefa gastronomiczna oraz strefa Health Care z ofertą bezpłatnych badań diagnostycznych min. badaniem skóry, badaniem gęstości kości i ogólnymi badaniami diagnostycznymi. W tym samym miejscu Fundacja DKMS będzie prowadziła punkt rejestracyjny dawców szpiku. W specjalnej strefie edukacyjnej dziennikarka telewizyjna Iwona Schymalla będzie rozmawiać z ekspertami i zaproszonymi gośćmi o sprawach najważniejszych dla pacjentów, w tym o nowych sposobach leczenia.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: NFZ zapłaci za pacjentów z dziedziczeniem niektórych nowotworów