Protest medyków. Brak porozumienia między protestującymi a rządem - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plProtest medyków. Brak porozumienia między protestującymi a rządem - dlaszpitali.pl

Protest medyków. Brak porozumienia między protestującymi a rządem

opm-dlaszpitali-protest-medykow
fot. iStock

Zaplanowane na wtorek rozmowy między przedstawicielami rządu a protestującymi zostały odwołane. Komitet Protestacyjno-Strajkowy poinformował na zorganizowanej w Białym Miasteczku 2.0 konferencji prasowej, że medycy nie pójdą na spotkanie z ministrem zdrowia.

We wtorek, 14 września, miało dojść do spotkania protestujących medyków z przedstawicielami rządu. Do rozmowy zachęcał minister zdrowia Adam Niedzielski. Spotkanie nie odbyło się z powodu nieobecności premiera Mateusza Morawieckiego.

Komitet protestacyjny od początku wskazywał na konieczność spotkania z szefem rządu, ten jednak nie zamierza wziąć udziału w negocjacjach. – Na tę chwilę ja prowadzę ten dialog, mam wszystkie upoważnienia, prerogatywy do tego, żeby jako minister konstytucyjny dialog z grupami społecznymi pracującymi w sektorze medycznym prowadzićpowiedział minister Niedzielski. Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia zapowiada, że bez udziału premiera spotkania nie będą się odbywać.

Nowy wiceminister zdrowia

W poniedziałek, 13 września Adam Niedzielski powołał nowego wiceministra zdrowia. Stanowisko objął Piotr Bromber, były szef lubuskiego oddziału NFZ. Bromber ma odpowiadać m.in. za dialog z protestującymi. – Powołaliśmy nowego wiceministra, który ma zająć się tymi sprawami, które teraz są z naszego punktu widzenia najbardziej palące. Mówię tutaj o dialogu społecznym, ale tez o rozwoju kadrpowiedział minister zdrowia.

Ogólnopolski protest medyków rozpoczął się 11 września. Po zakończeniu przemarszu przez Warszawę protestujący zainaugurowali powstanie Białego Miasteczka 2.0, nawiązując tym samym do strajku pielęgniarek z 2007 roku. Na terenie Miasteczka prowadzone są m.in. warsztaty i panele dyskusyjne, a kolejne dni strajku poświęcone są poszczególnym gałęziom ochrony zdrowia. Uczestnicy protestu zapowiedzieli, że Białe Miasteczko będzie istnieć do czasu spełnienia wszystkich postulatów.

Czytaj także: Postulaty protestujących medyków. Czego oczekują od rządu?

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.