Prof. Robert Gałązkowski rezygnuje ze stanowiska dyrektora LPR - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plProf. Robert Gałązkowski rezygnuje ze stanowiska dyrektora LPR - dlaszpitali.pl

Prof. Robert Gałązkowski rezygnuje ze stanowiska dyrektora LPR

opm-dlaszpitali-Robert-Gałązkowski
Fot. autorstwa Robert Gałązkowski – Sent to VTRS, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=141768054

Prof. Robert Gałązkowski złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora LPR. O swojej decyzji poinformował załogę w ubiegły czwartek.

Dyrektor LPR oficjalną decyzję o rezygnacji przekazał na piśmie, a minister zdrowia Izabela Leszczyna przyjęła ją i zaakceptowała. W najbliższym czasie Ministerstwo Zdrowa ma ogłosić konkurs na stanowisko nowego dyrektora LPR. Swoje obowiązki obecny dyrektor będzie pełnił jeszcze do 12 lutego.

Prof. Robert Gałązkowski całe swoje zawodowe życie związany był z ratownictwem medycznym. Pełnił stanowisko dyrektora LPR przez 16 lat. Pracę rozpoczął w 2008 roku. W ciągu tych wielu lat pracy przyczynił się do licznych zmian. Podczas jego kierownictwa w LPR w oparciu o program rządowy wymieniono śmigłowce Mi-2 na nowoczesne Euroceptery 135. Wybudowano nowe oraz zmodernizowano istniejące bazy HEMS (ang. Helicopter Emergency Service, pol. Śmigłowcowa Służba Ratownictwa Medycznego). W polskim HEMS wprowadzono standardy i procedury zgodne z wymaganiami unijnymi.

Od 2018 roku jest Kierownikiem Zakładu Ratownictwa Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w tym samym roku został powołany na funkcję Prodziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM. Promuje akcje społeczne i szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Źródło: ratownicy24.pl, wikipedia

Czytaj też: Wrocławski szpital wdraża aplikację wirtualnego asystenta pacjenta kardiologicznego