Kolejna edycja Raportu „Top Disruptors in Healthcare” jest już dostępna! - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plKolejna edycja Raportu „Top Disruptors in Healthcare” jest już dostępna! - dlaszpitali.pl

Kolejna edycja Raportu „Top Disruptors in Healthcare” jest już dostępna!

opm-dlaszpitali-poznaj-przelomowe-startupy-medyczne-kolejna-edycja-raportu-top-disruptors-in-healthcare-dostepna

Ponad 300 zidentyfikowanych startupów, prawie 3 miesiące prac, ponad 60 patronatów, a przede wszystkim niezliczona ilość unikatowych informacji przedstawionych w jedynym w Polsce przeglądzie polskich startupów medycznych. Dzięki Raportowi „Top Disruptors in Healthcare” nie będzie potrzeba jasnowidza, aby przewidzieć, jak będzie wyglądała branża Life Sciences & Healthcare w Polsce.

O Raporcie „Top Disruptors in Healthcare”

Minęły trzy lata, odkąd po raz pierwszy ukazano potencjał polskich strupów medycznych, ich aktualne potrzeby, a także wyzwania, z jakimi się mierzą. Upływ czasu pokazał, że stworzenie tym prężnie działającym podmiotom możliwości zaprezentowania ich potencjału należy dziś uznać za jedną z najistotniejszych i największych potrzeb na rynku medtech, szczególnie, że Raport „Top Disruptors in Healthcare” jest pierwszym i jedynym w Polsce przeglądem polskich startupów medycznych. Powstał w celu ułatwienia nawiązania współpracy pomiędzy startupami, a inwestorami oraz innymi klientami końcowymi, jak placówki medyczne, partnerzy oraz pacjenci.

Każde z rozwiązań oferowanych przez startupy, które wzięły udział w Raporcie, jest niezwykle innowacyjne. Wiele z nich może wpłynąć na przyszłość sektora ochrony zdrowia, bądź też robi to już teraz. Placówki medyczne również dostrzegają korzyści płynące ze stosowania innowacji w zdrowiu, co widać z badań statystycznych, zgodnie z którymi znaczna większość startupów tworzy swoje rozwiązania we współpracy z nimi. Wynika to także z naszego Przeglądu „AI to nie Sci-Fi”, stanowiącego przykłady wdrożonych już rozwiązań opartych o AI w placówkach medycznych. Znalazły się w nim również startupy z Raportu wskazuje Karolina Kornowska, autorka Raportu oraz Project Manager Polskiej Federacji Szpitali i Koalicji AI w zdrowiu.

Rynek startupów dynamicznie się rozwija i zmienia, ale cieszy nas, że w Raporcie pojawiła się ponad połowa startupów, które brały udział w obydwu edycjach bądź w jednej z poprzednich. Obserwowanie rozwoju tych startupów i coraz większej liczby osiąganych przez nich sukcesów, jest bardzo satysfakcjonujące dodaje.

Pierwsza edycja Raportu „Top Distruptors in Healthcare” okazała się ogromnym sukcesem. W powstanie publikacji zaangażowały się wówczas 74 startupy medyczne. W drugiej edycji publikacji ich liczba wzrosła do 115. Na łamach tegorocznej, trzeciej już edycji Raportu „Top Distruptors in Healthcare” swój profil i osiągnięcia prezentują 144 startupy oraz 14 startupów zagranicznych, z rejonu Europy Środkowo-Wschodniej.

Raport „Top Disruptors in Healthcare” jest trzecim już, kompleksowym i obszernym opracowaniem tematu po pierwszym, cieszącym się wielkim zainteresowaniem wydaniu Raportu przygotowanym w 2019 oraz drugim w 2021 roku. W tym wydaniu Raportu znajduje się opis 144 arcyciekawych młodych biznesów medycznych z Polski oraz – po raz pierwszy – także 14 z obszaru CEE, które zaprezentowane są w celu informacyjnym, inwestycyjnym, networkingowym, marketingowym, popularyzacyjnym, edukacyjnym itd., zmierzając do promocji i wspierania polskich startupów sektora ochrony zdrowia na forum krajowym i międzynarodowym zauważa prof. Jarosław J. Fedorowski, Prezes Polskiej Federacji Szpitali.

Czytaj też: Eksperci z Polski i Włoch wobec wyzwań i kryzysów w systemie ochrony zdrowia