Ponad 1000 nowych łóżek covidowych - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plPonad 1000 nowych łóżek covidowych - dlaszpitali.pl

Ponad 1000 nowych łóżek covidowych

opm-dlaszpitali-uzdrowisko-ustron
Źródło: mat. prasowe

Druga fala pandemii przybiera na sile. Obecnie notujemy kilkadziesiąt tysięcy nowych, potwierdzonych zakażeń dziennie. Reagując na bieżącą sytuację epidemiczną, Grupa American Heart of Poland zdecydowała się na przekazanie kolejnych miejsc dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Na ten moment, będzie to łącznie istotnie ponad 1000 łóżek w Ustroniu, Katowicach i Nysie, ale wiadomo już, że spółka jest w trakcie ustaleń dotyczących przekazania kolejnych miejsc w województwie śląskim, wielkopolskim i świętokrzyskim.

Grupa AHP podjęła decyzję o przekazaniu ponad 1000 miejsc na terenie budynków Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń, rozszerzając tym samym wielokrotnie poprzednią deklarację pomocową. Miejsca zostaną przeznaczone na izolatoria dla osób przechodzących łagodnie zakażenie koronawirusem.

Sytuacja rozwija się dynamicznie i obecnie każde dodatkowe miejsce dla osób zakażonych SARS-CoV-2 jest na wagę złota. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji dlatego, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zdecydowaliśmy się udostępnić kolejne budynki znajdujące się na terenie kompleksu uzdrowiskowego w Ustroniu i przekształcić je w izolatoria. Każdego dnia prowadzimy rozmowy dotyczące udostępnienia kolejnych ośrodków i nie jest to nasze ostatnie słowo w tej kwestii – komentuje Paweł Kaźmierczak, Dyrektor Medyczny, Członek Zarządu Grupy American Heart of Poland. Chciałbym jednak podkreślić, że mimo trudnej rzeczywistości związanej z pandemią, nie powinniśmy bagatelizować objawów innych chorób i rezygnować z wizyty u lekarza. Skutki zaniechania lub zaniedbania leczenia mogą być nieodwracalne, nie dopuśćmy do wystąpienia powikłań wynikających ze zbyt późno udzielonej pomocy. W Grupie AHP, w 23 ośrodkach szpitalnych, kontynuujemy udzielanie wszystkich świadczeń z zachowaniem reżimu sanitarnego – dodaje Paweł Kaźmierczak.

Oprócz przekształcenia łóżek w Uzdrowisku Ustroń, zarząd Grupy AHP w ubiegłym tygodniu przekształcił również katowicki Szpital św. Elżbiety w placówkę drugiego poziomu zabezpieczenia w walce z COVID-19. Wszystkie łóżka w Szpitalu św. Elżbiety są już zajęte. Ponadto, zdecydowano o udostępnieniu poprzedniej siedziby Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Nysie, publicznej placówce ZOZ Nysa. Przekazane pomieszczenia zostały przekształcone w oddział zakaźny wraz z salą intensywnego nadzoru.

Ostatnie tygodnie są niezwykle wymagające zarówno dla publicznej, jak i dla prywatnej opieki zdrowotnej. Przewidując charakter wezwania Ministra Zdrowia „Wszystkie ręce na pokład”, od początku uderzenia drugiej fali pandemii nie mieliśmy wątpliwości, że jedyną słuszną decyzją w tym momencie jest możliwie jak największe zaangażowanie z naszej strony. Jako prywatny podmiot, już 21 października udostępniliśmy wraz ze szpitalem dodatkowe łóżka dla chorych na COVID-19. 22 października na konferencji Ministerstwa Zdrowia zapowiedziano zaangażowanie łącznie 18 prywatnych szpitali i przekazanie 1046 miejsc, w tym obszarze naszej grupy. Dzisiaj zdecydowaliśmy się na kolejny krok – jako grupa oddajemy dodatkowe zasoby – ponad 1000 łóżek na potrzebę walki z pandemią wirusa SARS-CoV-2. W najbliższych dniach będziemy sukcesywnie informować o kolejnych decyzjach, obecnie trwa proces organizacyjny, który pozwoli nam na jeszcze większe zaangażowanie w pomoc chorym na COVID-19 – komentuje Adam Szlachta, Prezes Zarządu Grupy AHP.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Większa ilość szpitali covidowych

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.