Polski sprzęt medyczny na China International Import Expo - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plPolski sprzęt medyczny na China International Import Expo - dlaszpitali.pl

Polski sprzęt medyczny na China International Import Expo

Grono polskich firm (w tym Famed Żywiec) oraz przedsiębiorstwa z kilkudziesięciu innych krajów, zaprezentują swoje produkty w Szanghaju podczas targów China International Import Expo (CIIE), z intencją ich sprzedaży miejscowym odbiorcom.

Żywiecka spółka niemal jedną piątą rocznych przychodów ze sprzedaży eksportowej generuje w Chinach, będąc jedynym w tym kraju polskim producentem dostarczającym stoły operacyjne i łóżka szpitalne. Jego wyroby wspierają pracę lekarzy i personelu medycznego w kilkuset szpitalach w ponad 30 chińskich prowincjach, gminach i regionach autonomicznych.

China International Import Expo to ogólnobranżowe targi odbywające się w Szanghaju. Famed Żywiec będzie jedynym przedstawicielem krajowej branży medycznej, ale nie jedyną polską firmą obecną na wydarzeniu. Nasz kraj będą reprezentować 33 przedsiębiorstwa, w trzech pawilonach branżowych (takich jak: spożywczy, kosmetyczny, handel usługami) oraz w Pawilonie Narodowym.

Brama do dynamicznie rozwijającego się rynku chińskiego

Wedle przewidywań w drugiej edycji CIIE (5-10.11.2019) w National Exhibition Convention Center będzie uczestniczyć około 150 tysięcy sprzedawców i kupujących z całego świata, reprezentantów różnych branż. Inicjatorem wydarzenia jest Prezydent Chin – Xi Jingping oraz chińskie ministerstwo handlu, a partnerami pozostają Światowa Organizacja Handlu, Konferencja Narodów Zjednoczonych do spraw Handlu i Rozwoju,
a także Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego.

Według danych GUS za II kwartał 2019 roku, po wzroście do rekordowego poziomu 650 mln euro (wzrost o 165 mln euro r/r, tj. o 33,9 proc.), Chiny stały się dwudziestym najważniejszym rynkiem dla polskich eksporterów.

Chiny są drugą co do wielkości gospodarką, a także drugim co do wielkości importerem i konsumentem na świecie. Olbrzymim przemianom ulega również tamtejszy system opieki zdrowotnej. Udział w tym rynku to dla firm medycznych duża szansa na rozwój, a dla Famedu ma najwyższy priorytet. Choć już od 15 lat jesteśmy w Państwie Środka i współpracujemy z kilkuset szpitalami, to obecność na takiej imprezie jest dobrą okazją, aby zaprezentować ofertę kolejnym odbiorcom, a także by kontynuować poszukiwanie nowych kanałów dystrybucji dla naszych produktów. Udział w targach daje nam możliwość na zebranie informacji o oczekiwaniu tego rynku nie tylko względem naszych produktów, ale także kierunku rozwoju całej branży medycznej – mówi Marek Suczyk, wiceprezes Famedu.

China International Import Expo to ogromne wydarzenie. Oprócz największych globalnych firm biorą w nim udział najwyższe władze chińskie oraz krajowe i zagraniczne instytucje. Imprezie towarzyszą także panele dyskusyjne poświęcone m.in. rozwojowi współpracy gospodarczej pomiędzy Chinami i resztą świata – dodaje Marek Suczyk.