Szpital Specjalistyczny w Lublinie pod kierownictwem... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plSzpital Specjalistyczny w Lublinie pod kierownictwem... - dlaszpitali.pl

Piotr Matej na czele Szpitala Specjalistycznego w Lublinie

opm-piotr-matej-dyrektor-szpitala-w-lublinie
Źródło: mat. prasowe

Piotr Matej, dotychczasowy dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej od dziś pełni obowiązki dyrektora w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lublinie. Decyzję taką podjął Zarząd Województwa Lubelskiego. Matej będzie pełnić tę funkcję do czasu powołania nowego dyrektora, nie dłużej jednak niż przez trzy miesiące.

Piotr Matej jako dyrektor departamentu zdrowia udowodnił, że jest sprawnym menedżerem. Dlatego wierzę, że poradzi sobie z trudną sytuacją finansową w szpitalu przy Alei Kraśnickiej.tłumaczy Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Piotr Matej jest absolwentem administracji na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. W 1996 roku ukończył menedżerskie studia podyplomowe dla Kadry Kierowniczej w Administracji Publicznej na Wydziale Ekonomicznym UMCS. Rok później odbył studia podyplomowe „Finanse i zarządzanie finansami przedsiębiorstwa” na SGH w Warszawie. W 2006 roku zdobył kwalifikacje w zakresie Zarządzania jednostką ochrony zdrowia, potwierdzone Dyplomem Centrum Szkolenia Samorządu i Administracji w Lublinie. Posiada ponad 30 lat doświadczenia zawodowego
na stanowiskach kierowniczych. Był m.in. burmistrzem Szczebrzeszyna przez dwie kadencje oraz Dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie. Ukończył liczne kursy i szkolenia dotyczące ratownictwa medycznego w Polsce, zamówień publicznych czy nowoczesnego zarządzania w zakładach opieki zdrowotnej.

Do czasu ogłoszenia konkursu pełnienie obowiązków dyrektora Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej zarząd województwa powierzył Piotrowi Kienigowi.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Zadłużenie szpitali – pomysłów na rozwiązanie problemu ciągle brak