Panele chirurgiczne z kamerami wideo - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plPanele chirurgiczne z kamerami wideo - dlaszpitali.pl

Panele chirurgiczne z kamerami wideo

panele-chirurgiczne-kamery-wideo

W ostatnich latach popularne stały się systemy zintegrowanych rozwiązań technicznych, jak np. panele chirurgiczne CuratOR (EIZO GmbH, Niemcy), umożliwiające monitorowanie, obsługę i zarządzanie sygnałami wideo z  kamer używanych w  sali operacyjnej za pomocą centralnej stacji roboczej. Prezentowany model SP2-24-49 posiada dostęp zarówno do  HIS, jak i PACS, poprzez zintegrowany komputer, włączony w  sieć szpitalną.

Stacja może wykorzystywać oprogramowanie do zarządzania i kontroli obrazów CuratOR Caliop. Zainstalowany na  ścianie, dla zaoszczędzenia miejsca, panel chirurgiczny stanowi centralny element sali operacyjnej. Monitory chirurgiczne EX271W znajdują się na suficie w pobliżu stołu operacyjnego – w  bezpośrednim zasięgu wzroku chirurga.

Zespół operujący może na nich oglądać obrazy z  endoskopu, kamery świetlnej, kamery monitorującej, a  także zdjęcia rentgenowskie pacjenta. Menedżer monitora LMM0804 organizuje wyświetlanie obrazu; maksymalnie 8  sygnałów wejściowych może być przekazywanych na 4  wyjścia. Użytkownicy mogą intuicyjnie przełączać sygnały wejściowe za  pomocą oprogramowania na  panelu chirurgicznym lub przyciskach mechanicznych. W  zależności od  wybranego projektu, menedżery monitorów mogą być instalowane w osobnym pomieszczeniu technicznym lub też wewnątrz panelu chirurgicznego, co  daje oszczędność miejsca. Aby zagwarantować nieskazitelną jakość obrazu, do  przesyłania sygnałów wykorzystywane są  wewnętrzne linie transmisyjne TDL.

Czytaj także: Blok operacyjny – nowoczesne techniki obrazowania