Centrum Radiochirurgii w Gliwicach otwarte... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plCentrum Radiochirurgii w Gliwicach otwarte... - dlaszpitali.pl

Otwarcie Centrum Radiochirurgii w Gliwicach

otwarcie-centrum-radiochirurgii

W  ciągu ostatnich kilku lat, przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia i  funduszy unijnych, Centrum Onkologii – Instytutowi im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w  Gliwicach udało się skompletować unikalną aparaturę do  radiochirurgii. Stanowi ona wyposażenie otwartego 14  czerwca Centrum Radiochirurgii Nowotworów, w  którym mogą być leczeni pacjenci z  całego kraju. Centrum Radiochirurgii Nowotworów w Gliwicach to  miejsce, w  którym będą leczeni pacjenci z  guzami pierwotnymi, nawrotami choroby po  wcześniejszym leczeniu oraz przerzutami nowotworowymi. Wyposażone jest m.in. w  dwa aparaty CyberKnife do  precyzyjnego usuwania guzów nowotworowych, aparat Edge oraz cztery nowoczesne akceleratory TrueBeam, które umożliwiają bardzo precyzyjne podanie dawki promieniowania w  obręb guza nowotworowego.

Dzięki tym wszystkim zgromadzonym tutaj aparatom możemy personalizować leczenie przeciwnowotworowemówił prof. Składowski.

Warunkiem zakwalifikowania do  zabiegu radiochirurgii jest, jak wyjaśnił dyrektor Krzysztof Składowski, niezbyt duży (nieprzekraczający 3-4  cm) rozmiar guza nowotworowego, ponieważ tolerancja takiego leczenia jest ograniczona objętością depozycji dawki w  napromienianym narządzie organizmu pacjenta.

Mam nadzieję, że  ta  metoda pomoże pacjentom, nie tylko ze  Śląska, ale z  całej Polski, powrócić do  zdrowia, bo  dzisiaj nawet mocno zaawansowana choroba nowotworowa i  obecność przerzutów wcale nie wykluczają długiego życiadodał prof. Krzysztof Składowski.

Czytaj także: Radioterapia to skuteczna metoda leczenia raka piersi