Oddział Reumatologii w Szczecinie wznawia działalność - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plOddział Reumatologii w Szczecinie wznawia działalność - dlaszpitali.pl

Oddział Reumatologii w Szczecinie wznawia działalność

opm-dlaszpitali-SPWSZ

Zawieszony Oddział Reumatologii Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie (SPWSZ) 3 stycznia wznowi udzielenie świadczeń zdrowotnych. To dzięki wzmocnieniu kadry lekarskiej.

Dzięki wydaniu zgody Wojewody Zachodniopomorskiego oddział miał pozostać zamknięty do 31 stycznia. Jednak według informacji udostępnionej na stronie szpitala, nawiązano współpracę z nowym lekarzem, przez co oddział rozpoczyna pracę wcześniej, bo już od 3 stycznia. Na współpracujących ze sobą trzech oddziałach: oddziale Reumatologii, oddziale Rehabilitacji i oddziale Rehabilitacji Neurologicznej zatrudnionych jest obecnie lekarz prowadzący, pięciu lekarzy specjalistów i czterech rezydentów.

Dyrekcja szpitala SPWSZ poinformowała już pisemnie Wojewodę oraz Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ o wcześniejszym wznowieniu udzielania świadczeń zdrowotnych na Oddziale Reumatologii.

Przed tym jak zawieszono prace oddziału pacjenci byli na bieżąco wypisywani. Nie było potrzeby przekazywania pacjentów do innych placówek.

Chorzy, którzy mieli zaplanowane przyjęcie na oddział w grudniu i styczniu zostali powiadomieniu o przesunięciu terminu hospitalizacji z wyprzedzeniem.

Źródło: spwsz.szczecin.pl, rmf24

Czytaj też: Nowa toksykologia w Lublinie to jedyny taki ośrodek w makroregionie