Oddział neurologiczny w Choroszczy zostanie zlikwidowany? Protest pracowników i pacjentów - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plOddział neurologiczny w Choroszczy zostanie zlikwidowany? Protest pracowników i pacjentów - dlaszpitali.pl

opm-dlaszpitali-oddzial-neurologiczny-w-choroszczy-zostanie-zlikwidowany-protest-pracownikow-i-pacjentow

Oddział neurologiczny w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy (woj. podlaskie) może zostać zlikwidowany. Jak mówi dyrekcja placówki, szpital nie radzi sobie z kosztami utrzymywania oddziału.

Przeciwko likwidacji oddziału neurologicznego protestowali 12 października pracownicy placówki i pacjenci. Jak wskazuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych działający w szpitalu w Choroszczy, planowana likwidacja oddziału jest niedopuszczalna. Według danych podanych przez OZZPP aktualna liczba łóżek neurologicznych w województwie podlaskim (210) jest niewystarczająca, dlatego dodatkowe pomniejszenie ich liczebności bardzo źle wpłynie na komfort pacjentów.

Szpital w Choroszczy nie radzi sobie z kosztami utrzymania oddziału

Jak mówi z kolei dyrektor szpitala, Krzysztof Szeweluk, placówki nie stać na utrzymanie oddziału, który z roku na rok wymaga coraz większych nakładów finansowych. Dyrektor podkreśla, że obecnie trwa reorganizacja szpitala, która ma dostosować placówkę do współczesnych standardów leczenia psychiatrycznego.

Rada Społeczna szpitala psychiatrycznego w Choroszczy ma podjąć ostateczną decyzję ws. likwidacji pod koniec października.

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Czytaj też: Szpital w Gorzowie Wlkp. rusza ze specjalną akcją dla mieszkańców miasta