Nyski szpital otrzymał wsparcie w walce z wirusem - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNyski szpital otrzymał wsparcie w walce z wirusem - dlaszpitali.pl

Nyski szpital otrzymał wsparcie w walce z wirusem

opm-dlaszpitali-nyski-szpital-uzyskal-wsparcie
fot. iStock

W powiecie nyskim notuje się obecnie kilkaset zachorowań na koronawirusa dziennie. Chcąc pomóc w walce z pandemią, Grupa AHP udostępniła poprzednią siedzibę Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Nysie na potrzeby nyskiego szpitala.

Przekazane pomieszczenia zostaną przekształcone w oddział zakaźny wraz z salą intensywnego nadzoru. W środę, 21 października nastąpiło oficjalne podpisanie porozumienia. 30 łóżek i 6 miejsc intensywnego nadzoru kardiologicznego będzie do dyspozycji pacjentów już od poniedziałku. Jest to jedno z pierwszych w Polsce partnerstw publiczno-prywatnych służących walce z pandemią COVID-19. Tego dnia zaprezentowano również pierwszą w województwie opolskim komorę hiperbaryczną, która została zainstalowana w ZOZ Nysa.

Pandemia wirusa SARS-CoV-2, to wymagający okres dla służby zdrowia. Wzrost zachorowań na COVID-19 w okresie jesiennym i rosnące zapotrzebowanie w zakresie opieki zdrowotnej to ogromne wyzwanie, w pokonaniu którego pomaga nam Grupa AHP. Dzisiejsze podpisanie umowy symbolizuje przekazanie 30-stu łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem i 6-ciu miejsc intensywnego nadzoru kardiologicznego. To przykład udanej współpracy podmiotu publicznego i prywatnego, która jest podwójnie cenna w tak trudnej i niestandardowej sytuacji z jaką mamy obecnie do czynienia – komentuje Norbert Krajczy, dyrektor ZOZ Nysa.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie zaprezentował również pierwszą w województwie komorę hiperbaryczną. Ponadto, budynek jest wyposażony w angiograf umożliwiający wykonywanie zabiegów pacjentom z zawałami serca.

Terapia hiperbaryczna według wstępnych doniesień z kilku ośrodków międzynarodowych, w tym m.in. z Francji, Stanów Zjednoczonych i Chin sprawdziła się w leczeniu chorych z niewydolnością oddechową w przebiegu infekcji COVID-19. To metoda wykorzystująca lecznicze właściwości stuprocentowego tlenu pod zwiększonym ciśnieniem. Zdolność tlenu hiperbarycznego do penetracji tkanek pozwala na dostanie się odpowiedniej ilości tlenu do krwi, co hamuje proces zapalny i uruchamia mechanizmy obronne. Dzięki dofinansowanej ze środków unijnych komorze hiperbarycznej jesteśmy w stanie włączyć się do międzynarodowych badań klinicznych w tym zakresie mówi prof. Juliusz Jakubaszko.

Oddział, który został przekazany na potrzeby walki z koronawirusem to poprzednia siedziba Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca. W czerwcu br. Grupa AHP zdecydowała o przeprowadzce do nowego budynku przy ul. Emilii Gierczak 17.

Decyzja o bezpłatnym przekazaniu pomieszczeń dla nyskiego szpitala to wyraz wsparcia w tym trudnym czasie, jakim niewątpliwie jest pandemia COVID-19. Celem Grupy AHP jest poprawa jakości leczenia, naszym priorytetem jest zdrowie i życie pacjentów i jesteśmy gotowi uczestniczyć w kolejnych inicjatywach pomocowych. Jestem przekonany, że wspólne przedsięwzięcie, złączenie sił ze szpitalem ZOZ w Nysie na potrzeby pandemii to dopiero początek długofalowej współpracy – komentuje Adam Szlachta, Prezes Zarządu Grupy AHP.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Społeczne wsparcie dla szpitali

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.