Nowy szpital w Legionowie już otwarty - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNowy szpital w Legionowie już otwarty - dlaszpitali.pl

Nowy szpital w Legionowie już otwarty

opm-dlaszpitali-nowy-szpital-w-legionowie-juz-otwarty

Legionowo zyskało nową placówkę szpitalną. Właśnie otwarto tam filię warszawskiego Wojskowego Instytutu Medycznego. To pierwszy szpital od 40 lat, który należy do struktury Sił Zbrojnych. Z placówki będą mogli korzystać zarówno wojskowi, jak i cywile.

Uroczyste otwarcie szpitala miało miejsce 19 stycznia. W inauguracji działania legionowskiej placówki wzięli udział m.in. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak i dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak. Komendantem szpitala mianowano płk dr n. med. Roberta Ryczka. Budowa szpitala kosztowała 160 milionów złotych.

Nowa placówka w strukturze Sił Zbrojnych

Nowo otwarty szpital w Legionowie będzie mógł przyjąć 90 pacjentów. Nad bezpieczeństwem chorych czuwać będzie personel, którego liczebność przewidziano na 250 osób. W szpitalu udostępnione zostaną także łóżka intensywnego nadzoru, które mają stanowić ok. 30% ogólnej liczby łóżek.

Szpital w Legionowie został podzielony na sześć oddziałów. Są to: chirurgia, ginekologia, okulistyka, intensywna terapia i kardiologia. Szpital posiada także blok operacyjny.

Źródło: oprac. własne

Czytaj też: Trwają rozmowy dotyczące utworzenia szpitala uniwersyteckiego w Kielcach