Nowy Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży w Konstancinie - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNowy Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży w Konstancinie - dlaszpitali.pl

Nowy Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży w Konstancinie

W Szpitalu Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie od 20 sierpnia zacznie funkcjonować nowy Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży. Oddział dedykowany będzie osobom w wieku 15-18 lat, wymagającym profesjonalnej opieki psychiatrycznej.

Żyjemy w trudnych czasach intensywnego konsumpcjonizmu, a także wirtualnego świata, który często zastępuje realny kontakt z ludźmi. Dynamiczna zmiana środowiska, sztucznie wykreowana przez media społecznościowe pokusa posiadania idealnego życia, nakładają na młodych ludzi ogromną presję. Presję, z którą często sobie nie radzą. Dziś w każdej rodzinie może być dziecko, które potrzebuje specjalistycznej pomocy psychiatrycznej z powodu załamania, czy nawet myśli samobójczych. Mając na uwadze ochronę życia i zdrowia psychicznego nastolatków, utworzyliśmy w naszym szpitalu Oddział Psychiatryczny mówi Piotr Marczyk, Prezes Zarządu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój.

W trosce o dzieci i młodzież

Pacjenci Oddziału będą objęci profesjonalną opieką lekarzy psychiatrów specjalizujących się w chorobach dzieci i młodzieży , psychoterapeutów oraz psychologów. W trakcie pobytu pacjenta przeprowadzona będzie diagnoza oraz stworzony indywidualny program terapeutyczny. Metody diagnostyczne będą obejmować m.in. badanie psychiatryczne, diagnozę psychologiczną (ocenę funkcjonowania intelektualnego, diagnozę neuropsychologiczną, badanie cech osobowości), podstawowe badania laboratoryjne oraz EKG i EEG. Na oddział przyjmowani będą pacjenci w trybie planowym.

Z pomocy naszych specjalistów skorzystać mogą również osoby po ukończeniu pełnoletności, jeśli są uczniami szkół dziennych i mają ważną legitymację szkolną. Młodzi pacjenci podczas hospitalizacji będą mieli także możliwość realizowania programu szkolnego, dzięki czemu po opuszczeniu szpitala będą mogli powrócić do szkoły bez straty semestru lub roku szkolnegododaje Robert Moskwa, Dyrektor Marketingu w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój.