Nowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej w Szpitalu św. Józefa w Mikołowie - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej w Szpitalu św. Józefa w Mikołowie - dlaszpitali.pl

Nowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej w Szpitalu św. Józefa w Mikołowie

opm-dlaszpitali-nowa-pracownia-w-diagnostyczna-w-szpitalu-w-mikolowie
fot. mat. prasowe

Nowoczesna Pracownia Diagnostyki Obrazowej powstanie w szpitalu Św. Józefa Sp. z o. o. w Mikołowie. Pracownia wyposażona będzie w  wysokiej klasy tomograf komputerowy oraz w pełni cyfrowy i zautomatyzowany rentgen. Nowa Pracownia zapewnić ma szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę mieszkańcom powiatu mikołowskiego.

Szpital Św. Józefa podpisał umowę, na mocy której już niedługo w Mikołowie zainstalowany zostanie jeden z najnowocześniejszych tomografów komputerowych. 128 warstwowy aparat NeuViz 128 marki NeuSoft zapewni najwyższą jakość badań przy zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta, wykorzystuje bowiem minimalną dawkę promieniowania rentgenowskiego przy zachowaniu wysokiej jakości obrazowania. Wyposażony m. in. w nowoczesne oprogramowanie do analizy guzów i zmian chorobowych, badań serca czy wirtualnej kolonoskopii pozwala na wszechstronne zastosowanie kliniczne.  Wraz z tomografem w pracowni pojawi się nowy, w pełni cyfrowy, całkowicie zautomatyzowany rentgen. Dodatkowo, zakres dostawy przewiduje wyposażenie bloku operacyjnego w cyfrowe, śródoperacyjne ramię C do zabiegów ortopedycznych i chirurgii ogólnej. Docelowo w szpitalu ma powstać także pracownia rezonansu magnetycznego.

Specjalistyczna diagnostyka obrazowa pacjentów jest niezwykle istotna i stanowi jeden z priorytetów działalności leczniczej Szpitala Św. Józefa Sp. z o. o. Profesjonalne badanie pozwolą na wdrożenie natychmiastowego leczenia i zastosowanie odpowiedniej, skutecznej terapii dla Pacjentów powiatu mikołowskiego i ościennych.

– Uruchomienie Pracowni Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu św. Józefa w Mikołowie przy ul. Okrzei 27 jest bardzo ważnym wydarzeniem dla Szpitala i stanowi jeden z priorytetów działalności leczniczej Szpitala.  Bardzo się cieszę, że nasz Szpital wzbogaci się o nowe urządzenia. Wiemy, że nowy sprzęt, to nowe możliwości i szansa na świadczenie większej ilości usług umożliwiających realizację świadczeń zdrowotnych dla pacjentów w każdym wieku. Inwestycja ta jest odpowiedzią na stale rosnące potrzeby, ma na celu również zapobieganie występowania następstw chorób związanych z wiekiem i stopniem niepełnosprawności, uwzględnia działania profilaktyczne, skuteczniejsze wykrywanie oraz leczenie i rehabilitację pacjentów, w tym ze szczególnymi potrzebami, poprzez wsparcie działań związanych ze zwiększeniem poziomu wykrywalności chorób i poziomu bezpieczeństwa pacjentów w fazie diagnozy – mówi Prezes Szpitala Św. Józefa mgr Iwona Łobejko w Mikołowie.

W Szpitalu św. Józefa w Mikołowie wprowadziliśmy nowe procedury medyczne dla pacjentów naszego regionu, a także i Śląska, w szczególności z zakresu operowania schorzeń kręgosłupa oraz stawu biodrowego i kolanowego, skutkiem czego jest wykonanie w ostatnich miesiącach znacznej ilości powyższych zabiegów dla przykładu w listopadzie wykonaliśmy ponad 50 operacji. Pozyskanie nowoczesnej aparatury radiologicznej, w tym TK, zwiększy znaczenie jakości udzielanych świadczeń, równocześnie poprawiając komfort pracy personelu medycznego mówi prof. dr hab. n.med. Tomasz Bielecki, Zastępca Dyrektora ds. Medycznych.

Dzięki badaniom obrazowym, już na wczesnym etapie, można rozpoznać zakażenie COVID-19.Na zdjęciach widoczne są bowiem charakterystyczne zmiany w płucach, nawet u zakażonych pacjentów, którzy mają niezbyt nasilone objawy.

Dostawcą wysokiej klasy sprzętu jest Althea Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Mikołowie.   Priorytetem było dla nas zbudowanie nowoczesnej pracowni diagnostyki obrazowej w naszym mieście. Althea działa na terenie całej Polski i Europy, ale możliwość współpracy ze szpitalem w Mikołowie jest dla nas niezwykle ważna. Bliska odległość naszych spółek umożliwi mieszkańcom Mikołowa nieprzerwaną diagnostykę na najwyższym europejskim poziomie. Jesteśmy dumni z partnerstwa ze Szpitalem św. Józefa oraz z podpisania umowy o współpracy innowacyjnej z Panią Prezes mgr Iwoną Łobejko. Jej wiara w ten projekt i wspólne pragnienie poprawy dostępu do diagnostyki dla społeczności Mikołowa sprawiły, że specjalistyczna diagnostyka rezonansem magnetycznym nie będzie musiała być wykonana w Katowicach lub Tychach, ale będzie dostępna lokalnie. Cieszę się, że jesteśmy częścią tego innowacyjnego projektu, który zagwarantuje wczesną diagnostykę tutaj, w Mikołowie mówi Patrik di Saverio, Prezes spółki Althea.

Mikołowska firma, dostawca urządzeń diagnostyki obrazowej należy do międzynarodowej grupy Althea – największego na świecie niezależnego dostawcy usług serwisowych sprzętu medycznego. W okresie pandemii dostarczyła m.in. do Szpitala Śląskiego w Cieszynie jedną z pierwszych w Polsce covidowych pracowni diagnostyki obrazowej wykonaną w systemie modułowym.

Źródło: materiały prasowe