Nowoczesna dezynfekcja: Detro Air Spray - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNowoczesna dezynfekcja: Detro Air Spray - dlaszpitali.pl

Nowoczesna dezynfekcja

opm-nowoczesna-dezynfekcja-detro-air-spray

Przy pomocy zestawu złożonego z urządzenia Detro Air Spray i środka dezynfekcyjnego Detro San Air (Detro Healthcare Kimya Sanayi AS, Turcja) możemy przeprowadzać odkażanie podłogi i wszelkich powierzchni w pomieszczeniach wymagających szczególnie starannej dekontaminacji, takich jak: sale operacyjne, oddziały intensywnej opieki medycznej, leczenia oparzeń, chorób zakaźnych, sale pacjentów będących nosicielami drobnoustrojów patogennych, laboratoria czy poczekalnie.

Detro San Air zawiera nadtlenek wodoru i srebro koloidalne, bez dodatku aldehydów i fenolu, zapewniając szybką eliminację mikroorganizmów (zarówno bakterii wraz z formami przetrwalnikowymi, jak i wirusów oraz grzybów), jest nietoksyczny, nieuczulający i przyjazny dla środowiska. Ponad 99% produktu ulega biodegradacji, nie pozostawiając śladów, plam ani wilgoci i nie powodując korozji elementów środowiska. Zastosowana w urządzeniu Detro Air Spray technologia sprawia, że środek dezynfekujący rozkładany jest na jony i rozpylany w pomieszczeniu w postaci cząstek mniejszych niż 5 mikronów; dzięki temu dociera do wszystkich powierzchni sprzętu, włącznie z: zagłębieniami, przegubami, wnętrzami zamków i zawiasów itd. Urządzenie można zaprogramować na daną kubaturę pomieszczenia w zakresie od 1 do 1000 m3, zużywając na 1 m3 tylko 1 ml środka dezynfekcyjnego. Czas rozpylania na obszarze 50 m3 wynosi zaledwie 3 minuty, a z pomieszczenia można ponownie korzystać po 30 minutach kontaktu substancji dezynfekującej z powierzchniami.

Korpus Detro Air Spray wykonany jest z tworzywa ABS, zaś części metalowe ze stali nierdzewnej 304; powleczony tworzywem sztucznym uchwyt zapewnia wygodne przenoszenie. Aparatura jest wyposażona w filtr mikrocząstek, który oczyszcza powietrze przedostające się do układu. Programowanie odbywa się za pomocą klawiatury numerycznej z klawiszami skrótów ułatwiającymi dostęp do list i zapisów poszczególnych procesów dezynfekcji; aby zapobiec użytkowaniu przez osoby niepowołane, dostęp do ustawień wymaga podania hasła. Funkcja listy pozwala na zarejestrowanie kolejnych 100 dezynfekowanych pomieszczeń, a funkcja drukarki (opcjonalna) – na automatyczny wydruk zapisu na końcu procesu oraz na wydrukowanie całej listy. Dzięki funkcji opóźnionego startu można ustawić czas rozpoczęcia procesu dezynfekcji na dogodny moment. Urządzenie włącza się i wyłącza pilotem ręcznym z odległości 50 do 100 m. O rozpoczęciu i zakończeniu procesu użytkownik jest informowany sygnałem świetlnym i dźwiękowym. Na rynkach europejskich produkt dostępny jest w opcji angielskojęzycznej.

Czytaj także: Procedury dekontaminacji pomieszczeń szpitalnych