Nowe urządzenie do zdalnego badania KTG - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNowe urządzenie do zdalnego badania KTG - dlaszpitali.pl

Nowe urządzenie do zdalnego badania KTG

opm-dlaszpitali-badanie-ktg

Nestmedic S.A., spółka technologiczna oferująca rozwiązania w obszarze telemedycyny i digital health, przystępuje do certyfikacji nowego urządzenia Pregnabit Pro jako wyrobu medycznego. Uzyskanie certyfikatu otworzy Spółce drogę do sprzedaży nowego Pregnabit Pro na terytorium Unii Europejskiej.

Pregnabit Pro to urządzenie do zdalnego badania KTG. Ulepszona wersja zawiera nowe funkcjonalności zarówno dla pacjentek, jak i dla placówek medycznych i lekarzy. Umożliwia m.in. dostęp kilku podmiotów do konta pacjenta, adaptację do standardów GSM w różnych krajach oraz kompatybilność z mediami społecznymi.

Konsekwentnie realizujemy strategię, której celem jest wprowadzenie Pregnabit Pro na rynku europejskim. Kolejny, ważny krok na tej drodze to certyfikacja urządzenia, która pozwoli nam rozpocząć sprzedaż, a tym samym zaoferować wysoką jakość opieki pacjentkom w całej Europie – komentuje Jacek Gnich, Prezes Nestmedic.

Poza udoskonaleniem urządzenia Nestmedic sukcesywnie rozwija partnerstwa, zwiększające dostępność rozwiązań Spółki dla pacjentek i placówek medycznych. W  ostatnim czasie Spółka podjęła współpracę
z kilkoma partnerami, m.in. z Medicover.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj więcej: System integracji sali operacyjnej nowej generacji