Nowe poradnie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNowe poradnie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile - dlaszpitali.pl

Nowe poradnie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile

opm-dlaszpitali-nowe-poradnie-w-szpitalu-specjalistycznym-w-pile
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Od 1 czerwca w Szpitalu Specjalistycznym w Pile działać będą kolejne dwie poradnie: Przyszpitalna Poradnia Dermatologiczna oraz Przyszpitalna Poradnia Nefrologii i Chorób Wewnętrznych.

Robimy kolejny krok ku normalności w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Kilkanaście lat temu moi poprzednicy „wyprowadzili” poradnie przyszpitalne z placówki. My od kilku lat skrupulatnie je przywracamy. Kiedy w 2016 roku obejmowałem funkcję starosty pilskiego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile funkcjonowała 1 poradnia, teraz będzie ich 16 mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Nowe poradnie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile

W Przyszpitalnej Poradni Dermatologicznej będzie prowadzona diagnostyka i leczenie chorób skóry i błon śluzowych. Będzie przyjmować pacjentów w poniedziałki od godz. 11.00 do 14.00, we wtorki od godz. 8.00 do 14.00 i w środy od godz. 12.00 do 18.00.

W Przyszpitalnej Poradni Nefrologii i Chorób Wewnętrznych pomoc znajdą między innymi osoby z chorobami nerek. Będzie funkcjonować we wtorki i środy w godz. od 13.00  do 15.00.

Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia, ale cieszę się, że dzięki kolejnym poradniom pacjent, który trafia do szpitala, ma możliwość kontynuowania w nich leczenia, a opieka, którą jest objęty, staje się coraz bardziej kompleksowadodaje starosta.

Źródło: PAP MediaRoom

Czytaj też: Nowa dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia