Nowa rejestracja w Instytucie "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" - dlaszpitali.pl

Nowa rejestracja w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”

opm-dlaszpitali-nowa-rejestracja-w-instytucie-pomnik-centrum-zdrowia-dziecka
fot. materiały prasowe

Jeden z największych szpitali pediatrycznych w Polsce – Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” przeszedł kompleksową modernizację przestrzeni Rejestracji Poradni Specjalistycznych. Za projekt odpowiada biuro architektoniczne Kuryłowicz & Associates. Rockfon przekazał na ten szczytny cel swoje specjalistyczne sufity akustyczne do placówek służby zdrowia Rockfon MediCare Plus oraz wyspy sufitowe Rockfon Eclipse. 

Przestrzenie ogólne szpitala, takie jak izba przyjęć to miejsca, które tworzą pierwsze wrażenie oraz wpływają na ogólny odbiór całego doświadczenia wizyty w szpitalu u pacjenta. W takich miejscach szczególnie istotne jest projektowanie przestrzeni przyjaznych, które będą łagodziły wizerunek całości placówki.

Rejestracja 30 Poradni Specjalistycznych w IPCZD o powierzchni ponad 400 m² to pierwszy etap ambitnego planu modernizacji całej Izby Przyjęć, z którą tylko w 2019 roku styczność miało niemal 80 tysięcy małych pacjentów.

Wszystko, co robimy rewitalizując szpital, służy skutecznej diagnostyce i bezpiecznemu leczeniu. Naszym celem jest zapewnienie pacjentowi, jego rodzinie i personelowi bezpiecznych i komfortowych warunkówpowiedział Dyrektor IPCZD, dr n. med. Marek Migdał.  

Projekt Kuryłowicz & Associates

Największym wyzwaniem dla architektów opracowujących projekt: arch. Aleksandry Czubaszek-Siłuch, arch. Katarzyny Woźniak oraz arch. Piotra Żabickiego z biura Kuryłowicz & Associates była reorganizacja przestrzeni zgodnie z potrzebami wszystkich użytkowników przy zachowaniu funkcji Izby Przyjęć.

Architektura szpitala dziecięcego odpowiada za stworzenie odpowiedniej atmosfery, która zapewni pacjentom i opiekunom komfort, bezpieczeństwo i zdrowie. Ogromny wpływ na komfort psychiczny przebywających tu dzieci i młodzieży ma estetyka i standard wnętrz szpitalnych.

Kojący klimat wnętrza

Rejestracja Poradni Specjalistycznych w IPCZD to pierwsze miejsce kontaktu młodego pacjenta i jego rodziców ze szpitalem. Architekci Kuryłowicz & Associates stworzyli tu jasną i przyjazną przestrzeń, która wpływa korzystnie na samopoczucie zarówno małych, jak i nastoletnich pacjentów, a jednocześnie dostarcza ważnych informacji. Zastosowali materiały nawiązujące do naturalnych, utrzymane w kolorach ziemi. Stonowane barwy w palecie zieleni zestawili z istniejącą, odnowioną marmurową podłogą oraz drewnianymi elementami wykończenia.

Całą przestrzeń podzielono i dostosowano do potrzeb poszczególnych grup pacjentów, w tym noworodków, dzieci w wieku przedszkolnym i nastolatków. Mogą oni swobodnie spędzać tu czas nie myśląc o czekających ich badaniach czy operacjach. W centralnym punkcie holu rejestracji stanęła trójwymiarowa dekoracja, która stanowi główną atrakcję tego miejsca. Znalazła się także przestrzeń na kawiarnię, do której powróci symbol Centrum Zdrowia Dziecka – drewniany hipopotam, oraz nowy sekretariat i poczekalnię dla pacjentów poradni urologicznej oraz chirurgicznej.

Czytaj więcej: Jak projektować nowoczesne przestrzenie w szpitalach dziecięcych?

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2022

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2022

39,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Blok operacyjny XXI wieku – organizacja i funkcjonowanie

Blok operacyjny XXI wieku – organizacja i funkcjonowanie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2022 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2022 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

32,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.