Nowa platforma pozwoli na rozwój terapii genowych i komórkowych - dlaszpitali.pl

Nowa platforma pozwoli na rozwój terapii genowych i komórkowych

opm-laboratorium-medyczne-terapia-genowa
fot. iStock

Powstała kompleksowa i innowacyjna platforma ze zintegrowaną aferezą i badaniami multiomicznymi.

HUNTSVILLE, Alabama, 27 października 2020 r. /PRNewswire/ — Discovery Life Sciences™ (Discovery), globalny lider w dziedzinie biopróbek, sekwencjonowania genomu i immunohistochemii (IHC) ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży zgodnych ze standardem DPP Discovery Leukopaks™ oraz innych produktów komórkowych do użytku w pracach rozwojowych, produkcji i badaniach nad komórkami ludzkimi i terapiami genowymi.

Wzrost tempa produkcji i rozwoju nowoczesnych metod leczenia wymaga szybkiego i niezawodnego dostępu do wysokiej jakości surowców komórkowych o odpowiedniej charakterystyce. Dla badaczy z całego świata szybkość i jakość z jakich znane jest Discovery będą zbawienne.

Wprowadzenie przez Discovery zgodnych ze standardem DPP Leukopaks i produktów pochodnych wzbogaca dotychczasową ofertę firmy w zakresie przeznaczonych tylko do użytku badawczego (RUO) świeżych i poddanych krioprezerwacji leukopaków oraz wyizolowanych komórek odpornościowych. Nowej generacji usługi sekwencjonowania krótkiego i długiego odczytu oraz cytometrii przepływowej oferowane przez Discovery mogą być wykorzystywane do uzyskiwania pewnego materiału komórkowego o odpowiedniej charakterystyce, przeznaczonego do badań, prac rozwojowych i wytwarzania zgodnie z DPP.

Stworzyliśmy kompleksową ofertę produktów i usług, które pozwolą przyśpieszyć badania, prace rozwojowe i wytwórcze dotyczące innowacyjnych terapii komórkowych i genowych – stwierdził Glenn Bilawsky, dyrektor generalny Discovery Life Sciences. Nieustanny strategiczny rozwój naszej infrastruktury i specjalistycznej wiedzy pozwala nam oferować opisywane produkty i usługi podmiotom zajmującym się opracowywaniem leków oraz przedsiębiorstwom realizującym zlecenia produkcyjne o wysoce zróżnicowanych możliwościach w zakresie produkcji, prędkości i jakości. Wciąż staramy się ułatwiać naszym klientom rozwój w zakresie badań, prac rozwojowych i wytwarzania produktów klinicznych. Nasze nowe materiały komórkowe zgodne ze standardem DPP oraz nieustannie rozwijana oferta specjalistycznych badań multiomicznych będą w dalszym ciągu wyróżniać nas na tle konkurencji.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Potencjalne zastosowanie szczepów probiotycznych w leczeniu wybranych chorób

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.