Nowa inwestycja w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNowa inwestycja w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie - dlaszpitali.pl

Nowa inwestycja w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie

fot. www.spwsz.szczecin.pl

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie zapowiedziała nową inwestycję. Placówka zyska nowoczesną poradnię kardiologiczną.

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony przy ul. Arkońskiej w Szczecinie będzie miał nową siedzibę poradni kardiologicznej. Koszt inwestycji to blisko 15 milionów złotych.

Poradnia kardiologiczna szczecińskiego szpitala jest jedną z większych w województwie. Jak czytamy na stronie internetowej placówki, w 2021 roku udzielono tam łącznie ok. 44 tysięcy porad.

Liczby jednoznacznie wskazują, że mamy kogo i kim leczyć. Brakuje nam tylko miejsca, które odpowiadałoby skali naszej codziennej działalności powiedział dr Robert Józwa, kierownik poradni i ordynator oddziału kardiologii Szpitala Wojewódzkiego. – Kilka lat temu szpital zyskał nowoczesny oddział kardiologiczny. Teraz nadszedł czas na poradnię, która w obecnej lokalizacji się po prostu nie mieści. Trzymamy kciuki za sprawny przebieg inwestycji i już nie możemy się doczekać finału.

Dotychczasowym miejscem przyjmowania pacjentów kardiologicznych był budynek „A”. W nowej siedzibie, czyli w budynku „J”, znajdą się m.in. pomieszczenia poradni dla pacjentów ze stymulatorami serca, sale do rehabilitacji kardiologicznej czy pomieszczenia szkoleniowe. Budynek zostanie poddany kompleksowej rewitalizacji – zyska nową elewację, klatkę schodową, wejście oraz windę.

Źródło: www.spwsz.szczecin.pl

Czytaj też: Osiem milionów złotych dla Małopolskiego Centrum Leczenia Chorób Zakaźnych