NFZ, Medicover i Lux Med poszukują chętnych do ... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNFZ, Medicover i Lux Med poszukują chętnych do ... - dlaszpitali.pl

NFZ, Medicover i Lux Med poszukują chętnych do współpracy w obszarze e-zdrowia

OPM-NFZ-i-Medicover-poszukuja-chetnych-do-wspolpracy-w-zakresie-e-zdrowia

Hackathon to konkurs dla mikro, małych i średnich firm, w tym start-upów gotowych do podejmowania wyzwań z obszaru e-zdrowia.

Forum e-Zdrowia zaprasza do udziału w Digital Health Hackathon, który odbędzie się w Trójmieście w dniach 18-19 września 2019 r. Hackathon jest odpowiedzią na rosnące potrzeby sektora zdrowotnego w zakresie digitalizacji – projektowania i wdrażania cyfrowych rozwiązań, korzystnych dla wszystkich interesariuszy systemu ochrony zdrowia.

Wyzwania zostały sformułowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, Medicover i Lux Med. Wszystkie zadania dotyczą analityki danych z obszaru ochrony zdrowia. Do udziału w Hackathonie zaproszone są przedsiębiorstwa, które chcą nawiązać współpracę w obszarze cyfrowej transformacji w opiece zdrowotnej z podmiotami formułującymi wyzwania. Nagroda w każdym z wyzwań wynosi 10 tys. zł.

Czytaj także: Od outsourcingu informatycznego nie ma odwrotu

Zespoły konkursowe będą miały dwa dni na opracowanie swoich rozwiązań, które oceni jury złożone z ekspertów, przedstawicieli instytucji formułujących wyzwania oraz organizatorów Forum e-Zdrowia. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 20 września 2019, podczas drugiego dnia konferencji w Sopocie.