Najszybszy test na koronawirusa? Wynik dostępny... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNajszybszy test na koronawirusa? Wynik dostępny... - dlaszpitali.pl

Najszybszy test na koronawirusa?

opm-najszybszy-test-na-koronawirusa
fot. iStock

Dzięki testowi NADAL® Covid-19 Antigen Test z Niemiec możliwe jest zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa i odciążenie laboratoriów.

Wynik jest dostępny w zaledwie 15 minut, niezależnie od miejsca przeprowadzenia testu. Może to być szkoła, dom opieki, siedziba firmy czy lotnisko. Test może być przeprowadzany również podczas większych wydarzeń. Nowy szybki test firmy nal von minden GmbH zajmującej się technologią medyczną został już zatwierdzony w Europie i jest dostępny od ręki. Wysoka jakość testu została wielokrotnie sprawdzona.

Test antygenowy NADAL® Covid-19 opracowany został dla szerszej grupy ludzi. Pozwala to na przebadanie jeszcze większej liczby osób na obecność Covid-19, co oznacza szybkie wykrycie zainfekowanych osób i ochronę innych przed zakażeniemmówi Roland Meissner, dyrektor zarządzający nal von minden GmbH z siedzibą w Moers w Niemczech.

Dlaczego nowy test jest tak wyjątkowy? Po pierwsze, daje bardzo szybki wynik, który otrzymujemy w zaledwie 15 minut. Test jest przeprowadzany na miejscu i nie trzeba go wysyłać do laboratorium. Po drugie, jest bardzo wydajny. Roland Meissner: Nasz test antygenowy NADAL® Covid-19 jest testem o wysokiej swoistości diagnostycznej na poziomie ponad 99,9 procent oraz czułości diagnostycznej na poziomie 97,56 procent. Wypada on korzystnie w porównaniu ze znanymi konkurentami. Swoistość dostarcza informacji o tym, czy wszystkie badane zdrowe osoby zostaną uznane za zdrowe. Czułość natomiast wskazuje, czy wszystkie badane osoby chore są rozpoznawane jako chore.

Meissner: Obecnie laboratoria nie nadążają z wykonywaniem testów i należy je odciążyć. Ponadto borykamy się z problemem międzynarodowego niedoboru odczynników. Nasz szybki test czyli diagnostyka „in vitro” zorientowana na pacjenta może tutaj pomóc.

Aby wykonać test antygenowy, personel medyczny pobiera wymaz z jamy ustnej lub nosogardzieli. Próbkę uzyskuje się poprzez ekstrakcję roztworem buforowym, a następnie pipetuje na kasetę testową. Podobnie jak w przypadku testu ciążowego, wynik jest łatwy do odczytania.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Szybkie i wysokoczułe testy na koronawirusa powstaną w Polsce?

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.