Naczelna Rada Lekarska wybrała nowego prezesa - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNaczelna Rada Lekarska wybrała nowego prezesa - dlaszpitali.pl

Naczelna Rada Lekarska wybrała nowego prezesa

opm-dlaszpitali-naczelna-rada-lekarska-wybrala-nowego-prezesa
fot. nil.org.pl

Naczelna Rada Lekarska wybrała nowego prezesa. Stanowisko objął Łukasz Jankowski, specjalista nefrologii, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

Wybory na stanowisko prezesa NRL odbyły się podczas 15. Krajowego Zjazdu Lekarzy. Łukasz Jankowski wygrał z ustępującym prezesem Andrzejem Matyją stosunkiem głosów 252 do 192. Zwycięski kandydat promował swoją kampanię hasłem „Samorząd przyszłości”.

Moim planem jest zbudowanie samorządu przyszłości. Sprawdzonym kluczem do tego, z którego korzystałem w OIL w Warszawie jest słuchanie, angażowanie i skuteczne działaniepowiedział Łukasz Jankowski. – Klucz ten pozwolił na osiągnięcie dwóch z trzech celów, które sobie założyłem – wsparcie dla członków samorządu i wpływ na opinię publiczną. Do osiągnięcia w pełni trzeciego celu, którym jest wpływ na decydentów w izbie okręgowej brakuje narzędzi. Stąd moja decyzja o kandydowaniu na funkcję prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej. W Naczelnej Izbie Lekarskiej widzę ogromny potencjał, który zamierzam efektywnie wykorzystać. Priorytetem w mojej koncepcji samorządu przyszłości jest wprowadzenie systemu no-fault i wzmocnienie pionu odpowiedzialności zawodowej, poprawa wizerunku lekarza i prestiżu zawodu oraz stworzenie wśród nas poczucia wspólnoty, poczucia pewności, że lekarz jest członkiem dobrze funkcjonującego samorządu, na który zawsze może liczyć. Dziękuję delegatom za zaufanie i zapraszam wszystkich lekarzy do współtworzenia samorządu przyszłości.

Łukasz Jankowski to specjalista nefrologii, zawodowo związany z Kliniką Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych w Warszawie. Dotychczasowy prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, członek Naczelnej Rady Lekarskiej, członek Rady Polityki Zdrowotnej m.st. Warszawy oraz Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Opieka Zdrowotna i Pomoc Społeczna. Doktorant Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ukończył podyplomowe studia menadżerskie „Zarządzanie w Ochronie Zdrowia” na Uniwersytecie Warszawskim.

Źródło: nil.org.pl

Czytaj też: Krzysztof Bukiel komentuje zmiany w NRL: To idzie młodość!