Na czas remontu legnicki SOR przenosi się pod nowy adres - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNa czas remontu legnicki SOR przenosi się pod nowy adres - dlaszpitali.pl

Na czas remontu legnicki SOR przenosi się pod nowy adres

opm-dlaszpitali-SOR
fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy/Facebook

Rusza remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. W związku z tym od 1 lipca SOR zostaje tymczasowo przeniesiony do pobliskiego szpitala modułowego, czyli obiektu pocovidowego.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy pozyskał 15 mln zł z Funduszu Medycznego na generalny remont dotychczasowych pomieszczeń SOR-u od strony ul. Iwaszkiewicza. Prace właśnie się rozpoczynają, a co za tym idzie, oddział ratunkowy tymczasowo zmienia swoją lokalizację – zostaje przeniesiony do pocovidowego szpitala modułowego.

Jak przypominają władze placówki, budynek ten postawiono na potrzeby opieki nad chorymi w okresie pandemii. Rok temu obiekt przeszedł na stan Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Obecnie musiał zostać dostosowany do potrzeb SOR-u. Przeprowadzka już się rozpoczęła, ale część sprzętu zostanie przeniesiona w nocy z 30 czerwca na 1 lipca.

O godz. 24.00 w niedzielę 30 czerwca zamykamy drzwi w dotychczasowej lokalizacji i równocześnie 1 lipca o godz. 0.00 otwieramy „nowy” tymczasowy SOR w szpitalu modułowymwyjaśnia Anna Płotnicka-Mieloch, dyrektorka szpitala.

O zmianach wiedzą już wszystkie instytucje i służby. Wytyczono też oznakowane dojścia dla pieszych i dojazdy. Autem będzie można dojechać pod SOR od strony ul. Wrocławskiej, ale przy samym obiekcie osobny wjazd będą posiadały zespoły ratownictwa medycznego. Szczegółowe informacje o dojeździe znajdziecie tutaj. Co ważne, podczas remontu placówka nie będzie pobierała opłat za parkingi.

Remont potrwa rok, chcielibyśmy od lipca 2025 r. ponownie przyjmować pacjentów od strony ul. Iwaszkiewicza. Po przebudowie zostaną rozdzielone drogi pacjentów przywożonych karetkami i tych, którzy przybyli po poradę samizapowiada Anna Płotnicka-Mieloch. – A w miejscu tymczasowego SOR-u w szpitalu modułowym zamierzamy uruchomić rehabilitację dla mieszkańców Legnicy i regionu – dodaje.

Źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy

Czytaj też: Rusza wielka inwestycja w szpitalu w Wadowicach