Modernizacja oddziału kardiologicznego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Wieluniu - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plModernizacja oddziału kardiologicznego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Wieluniu - dlaszpitali.pl

Modernizacja oddziału kardiologicznego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Wieluniu

opm-dlaszpitali-Polsko-Amerykańskie-Kliniki-Serca-w-Wieluniu
fot. materiały prasowe

Ponad 7,5 mln złotych – to koszt inwestycji, zrealizowanych w ciągu 12 miesięcy na Oddziale Kardiologicznym prowadzonym przez Grupę American Heart of Poland w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wieluniu.

W ramach inwestycji kompleksowo zmodernizowano Oddział Kardiologiczny – m.in. zwiększono liczbę łóżek, utworzono drugą, nowoczesną pracownię zabiegową oraz zakupiono innowacyjny sprzęt medyczny. Te działania przyczyniły się do podniesienia standardów opieki oraz zapewnienia wyższego komfortu zarówno pacjentom, jak i personelowi. Leczenie na Oddziale Kardiologicznym szpitala w Wieluniu jest realizowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca w Wieluniu to odział, który realizuje pełne spektrum opieki kardiologicznej. W 2023 roku leczono tu 1 667 pacjentów, w tym 419 osób z zawałem mięśnia sercowego. Wykonano 2 968 zabiegów z zakresu kardiologii i kardiologii interwencyjnej.

Podniesienie standardów opieki – nowoczesny sprzęt medyczny

W ramach inwestycji oddział zyskał nowoczesny sprzęt medyczny. Nowa pracownia zabiegowa została wyposażona w innowacyjny angiograf z ramieniem C, zapewniający dokładniejsze obrazowanie. Angiograf służy do oceny naczyń krwionośnych i przeprowadzania zabiegów endowaskularnych, czyli wewnątrznaczyniowych. Ponadto, zakupiono nowoczesne aparaty EKG z zapisem w czasie rzeczywistym, pompy infuzyjne oraz nowe kardiomonitory.

Rozbudowa Oddziału Kardiologicznego – zwiększenie liczby łózek

Jednym z etapów modernizacji było zwiększenie liczby łózek z sześciu do 12, co oznacza skrócenie czasu oczekiwania na hospitalizację. Modernizacja objęła również zwiększenie z pięciu do ośmiu liczby łóżek na Oddziale Intensywnej Opieki Kardiologicznej, czyli nad pacjentami, którzy wymagają stałego nadzoru i monitorowania parametrów życiowych. Dzięki temu Oddział zyskał większe możliwości specjalistycznej opieki nad pacjentami w najcięższym stanie.

Druga pracownia zabiegowa – realizacja zarówno planowych, jak i pilnych zabiegów

Pracownie zabiegowe są miejscem realizacji procedur z zakresu kardiologii interwencyjnej lub inwazyjnej. Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów należą koronarografia i angioplastyka. Zabiegi te umożliwiają m.in. ocenę przepływu krwi w tętnicach wieńcowych wraz z badaniem rezerwy wieńcowej lub badanie dynamiczne serca. Dzięki nowo powstałej pracowni zabiegowej, możliwe jest przeprowadzanie zarówno planowanych, jak i pilnych zabiegów ratujących życie, oznacza to np. natychmiastowe leczenie pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym, jednocześnie umożliwiając wykonywanie innych procedur w drugiej pracowni zabiegowej.

Nowoczesna infrastruktura – komfort i bezpieczeństwo

Każde stanowisko dla pacjenta zostało wyposażone w nowoczesne kardiomonitory oraz panele medyczne, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Do dyspozycji pacjentów są wyremontowane sale z pełnymi węzłami sanitarnymi, bezpłatnym dostępem do TV oraz WiFi. Odział posiada również oznakowanie ułatwiające pacjentom komunikację. Dla bezpieczeństwa, drzwi do pomieszczeń są wyposażone w kontrolę dostępu, a w salach chorych zamontowany jest monitoring. Placówka w Wieluniu została wyposażona w system zdalnej kontroli temperatury oraz wilgotności.

Od 1 marca 2023 roku, Oddział Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Wieluniu, Grupa American Heart of Poland, zapewnia pomoc pacjentom z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, miażdżycą naczyń obwodowych, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością krążenia oraz wadami serca w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: W Szpitalu „Zdroje” otwarto nową Ogólną Izbę Przyjęć

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.