Mirosław Wielgoś konsultantem krajowym w dziedzinie... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plMirosław Wielgoś konsultantem krajowym w dziedzinie... - dlaszpitali.pl

Mirosław Wielgoś konsultantem krajowym w dziedzinie preinatologii

inwestycja-ginekologia-miroslaw-wielgos
fot. archiwum WUM

W lipcu br. prof. Mirosław Wielgoś został powołany przez Ministra Zdrowia na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie perinatologii.

Mirosław Wielgoś jest kierownikiem I Kliniki Położnictwa i Ginekologii, rektorem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2015 r. jest prezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Minister Zdrowia powołuje konsultantów spośród specjalistów z medycyny, farmacji oraz innych dziedzin, które mają zastosowanie w ochronie zdrowia. Konsultanci krajowi inicjują krajowe badania epidemiologiczne oraz oceniają metody i wyniki tych badań; prognozują potrzeby zdrowotne w swojej dziedzinie; doradzają, jak realizować zadania, które wynikają z Narodowego Programu Zdrowia i innych programów zdrowotnych; opiniują wnioski o skierowanie pacjenta do leczenia lub badań diagnostycznych poza granicami Polski; opiniują i doradzają przy zadaniach realizowanych przez Centrum Egzaminów Medycznych, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych oraz Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Czytaj także: Brakuje nam młodych specjalistów. Rozmowa z prof. Andrzejem Witkiem, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie ginekologii onkologicznej