Minister zdrowia spotkała się z dyrekcją biura krajowego WHO - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plMinister zdrowia spotkała się z dyrekcją biura krajowego WHO - dlaszpitali.pl

Minister zdrowia spotkała się z dyrekcją biura krajowego WHO

opm-dlaszpitali-who

Minister Katarzyna Sójka spotkała się 13 września w siedzibie Ministerstwa Zdrowia z ustępującą dyrektor Biura Krajowego Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Polsce oraz jej następczynią.

Nowa dyrektor biura, dr Nino Berdzuli, przedstawiła plan współpracy między WHO a ministerstwem zdrowia w najbliższych miesiącach. Poinformowała, że Biuro Krajowe WHO w Polsce będzie miejscem wymiany doświadczeń w zakresie pomocy udzielanej uchodźcom ukraińskim, a ona sama została wyznaczona przez dyrektora regionalnego WHO w Regionie Europejskim na specjalnego wysłannika ds. odpowiedzi na kryzys uchodźczy.

Minister Katarzyna Sójka poinformowała o aktualnych reformach w ochronie zdrowia, m.in. o rozszerzeniu programu bezpłatnych leków i nowych inwestycjach.

Minister zdrowia wręczyła dr Palomie Cuchi, ustępującej dyrektor WHO w Polsce, honorową odznakę „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, w uznaniu za działania na rzecz wzmocnienia polskiego systemu ochrony zdrowia w związku z dużym napływem uchodźców ukraińskich.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czytaj też: Damian Jakubik nowym dyrektorem generalnym w Ministerstwie Zdrowia