May AI help you? – odkryj potencjał sztucznej inteligencji na konferencji AI & MEDTECH CEE - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plMay AI help you? – odkryj potencjał sztucznej inteligencji na konferencji AI & MEDTECH CEE - dlaszpitali.pl

opm-dlaszpitali-AI & MEDTECH CEE

Zapraszamy na 3. edycję Konferencji AI & MEDTECH CEE – wyjątkowe wydarzenie umożliwiające spotkanie liderów technologicznych, przedstawicieli sektora zdrowia i organizacji branżowych z Europy Środkowo-Wschodniej. Konferencja odbędzie się 6 czerwca 2023 roku w Crowne Plaza Warsaw – The Hub, w Warszawie. Rejestracja na wydarzenie jest jeszcze otwarta na stronie www.aiwzdrowiu.pl, z limitowaną dostępnością miejsc stacjonarnych!

Podczas Konferencji AI & MEDTECH CEE zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia i rozwiązania w dziedzinie AI & MEDTECH, a także odbędą się panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, przedstawicieli strony publicznej, placówek medycznych oraz startupów. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, a dzięki specjalnej platformie streamingowej, której zastosowanie umożliwi uczestnictwo online, każdy będzie mógł wziąć udział w wydarzeniu.

Wśród prelegentów wymienić można przedstawicieli sektora publicznego – Ministerstwa Zdrowia, Centrum e-Zdrowia, Agencji Badań Medycznych, Biura Rzecznika Praw Pacjenta, Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego i wiele więcej! Odbędą się także prelekcje gości z Wielkiej Brytanii, Izraela, Estonii, Węgier, Szwajcarii i Włoch!

Konferencja AI & MEDTECH CEE to nie tylko wydarzenie, ale także społeczność, która pracuje na rzecz tworzenia przyszłości zdrowia. To miejsce, w którym spotykają się zarówno innowatorzy, jak i specjaliści z dziedziny medycyny, aby rozmawiać o wyzwaniach, szansach i zagrożeniach, które towarzyszą rozwojowi AI w sektorze. Konferencja AI & MEDTECH CEE skupia w jednym miejscu przedstawicieli ze świata nauki, biznesu, zdrowia i administracji. Wszyscy wspólnie pracujemy nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań w zakresie sztucznej inteligencji i medycyny, aby poprawić jakość życia pacjentów i zwiększyć efektywność systemów ochrony zdrowiawskazuje Karolina Kornowska, Project Manager Koalicji AI w Zdrowiu oraz Polskiej Federacji Szpitali.

Trendy w sektorze MedTech

Sektor MedTech przeszedł w ostatnich latach ogromną ewolucję, w dużej mierze dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. Wśród trendów, które mocno wpłynęły na rozwój branży można wymienić blockchain, który pozwala na zabezpieczenie i utrzymanie prywatności danych medycznych. Może też stanowić pomoc w zarządzaniu stanem faktycznym zgody pacjenta, który chciałby się włączyć w dawstwo danych medycznych. Pozwala ono na bezpieczne wykorzystanie danych medycznych w badaniach naukowych i dalszym rozwoju medycyny. Takie dane są wykorzystywane na przykład do opracowania nowych terapii i leków, jak również do tworzenia nowych modeli opieki zdrowotnej, dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Dzięki dawstwu danych medycznych, możemy zwiększyć szybkość i skuteczność diagnozy oraz leczenia chorób, ale jednocześnie musimy zapewnić bezpieczeństwo i prywatność pacjentów. Dlatego ważne jest, aby pacjenci mieli pełną kontrolę nad swoimi danymi medycznymi i wiedzieli, jakie informacje są udostępniane i w jakim celu. Wprowadzenie technologii blockchain pozwala na stworzenie systemu bezpiecznego przechowywania i udostępniania danych, który jednocześnie zapewnia prywatność pacjentów. Dzięki aktywnemu dawstwie danych medycznych każdy z nas może przyczynić się do poprawy opieki zdrowotnej na całym świeciezaznacza Ligia Kornowska, Dyrektor Zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali i Liderka Koalicji AI w Zdrowiu.

Digitalizacja usług medycznych, a także e-zdrowie to także ważne trendy, dzięki którym sektor MedTech staje się coraz bardziej innowacyjny i dostępny dla każdego, a także coraz skuteczniejszy w zapewnieniu lepszej opieki zdrowotnej dla pacjentów. Na tegorocznej Konferencji AI & MEDTECH CEE będą omawiane najnowsze rozwiązania i trendy w sektorze MedTech, co pozwoli na lepsze zrozumienie i wykorzystanie możliwości jakie daje rozwijająca się technologia w obszarze opieki zdrowotnej.

Startupy w zdrowiu – odwiedź dedykowaną Strefę Startupową!

Startupy medyczne odgrywają kluczową rolę w dzisiejszym świecie, przynosząc innowacyjne rozwiązania, które zmieniają sposób, w jaki dbamy o nasze zdrowie. Dzięki kreatywności i inwencji przedsiębiorczych zespołów, wdrażane są coraz bardziej zaawansowane rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, które pozwalają na dokładniejszą diagnostykę, lepsze planowanie leczenia i monitorowanie postępów terapii. Na konferencji AI & MEDTECH CEE, będzie możliwość poznania najnowszych innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez startupy medyczne, które wykorzystują m.in. sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i analizę danych do tworzenia nowoczesnych rozwiązań w zakresie diagnostyki, leczenia i zarządzania opieką zdrowotną. Zachęcamy do odwiedzenia strefy startupów na konferencji i poznania najnowszych trendów i rozwiązań w dziedzinie zdrowia i technologii, a także porozmawiania z przedstawicielami startupów, poznania ich pomysłów i przekonania się, jak mogą one wpłynąć na poprawę jakości opieki zdrowotnej.

Nie sposób przecenić roli startupów medycznych i wiedzy o tworzonych przez nie innowacyjnych rozwiązaniach. Dzięki nim mamy szansę na zmianę oblicza opieki zdrowotnej i znaczne polepszenie jakości życia pacjentów – dlatego podczas Konferencji “AI & MEDTECH CEE” zostanie oficjalnie opublikowany Raport “Top Disruptors in Healthcare”, będący przeglądem startupów medycznych w Polsce oraz w regionie CEE.

Czytaj też: Cyfrowe bliźniaki – nowa metoda personalizacji leczenia pacjentów