Lubelskie: Zmiany kadrowe w dwóch szpitalach - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plLubelskie: Zmiany kadrowe w dwóch szpitalach - dlaszpitali.pl

Lubelskie: Zmiany kadrowe w dwóch szpitalach

opm-dlaszpitali-dyrektorzy-szpitali-lubelskie

16 listopada br. Zarząd Województwa Lubelskiego odwołał dwóch dyrektorów szpitali. Jerzego Września ze stanowiska dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Gruźlicy i Chorób Płuc w Adampolu oraz Andrzeja Mirosława z funkcji dyrektora Samodzielnego Publicznego Sanatorium Gruźlicy i Chorób Płuc w Poniatowej. Od 17 listopada br. na czas określony, nie dłuższy jednak niż 6 miesięcy, pełnienie obowiązków powierzono odpowiednio Piotrowi Wysockiemu i Adamowi Fimiarzowi.

Piotr Wysocki jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMCS w zakresie administracji oraz studiów podyplomowych na kierunku „Pieniądz i bankowość” Uniwersytetu Warszawskiego. W przeszłości był dyrektorem w trzech bankach, a także prezesem Zarządu Fabryki Cukierków Pszczółka sp. z o.o. w Lublinie. Od 2018 roku do chwili obecnej pracował w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Lublinie Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie.

Adam Fimiarz to absolwent pedagogiki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu zdrowia publicznego na kierunku „Zarządzanie i ekonomika w ochronie zdrowia” Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od 2003 roku do chwili obecnej pracował w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie m.in. na stanowiskach pełnomocnika ds. bezpieczeństwa i zastępcy dyrektora ds. infrastruktury.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Automatyzacja, koordynacja, porządek, brak kolejek − wyzwania systemu ochrony zdrowia