Konferencja "Omdlenia i kardioneurablacje 2023" już wkrótce! - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plKonferencja "Omdlenia i kardioneurablacje 2023" już wkrótce! - dlaszpitali.pl
Reklama

Konferencja „Omdlenia i kardioneurablacje 2023” już wkrótce!

opm-dlaszpitali-omdlenia-i-kardioneurablacje
fot. iStock

20-21 października 2023 r., w Krakowie odbędzie się III edycja konferencji poświęconej interdyscyplinarnemu spojrzeniu na tematykę omdleń, w tym roku pod hasłem „Omdlenia i kardioneuroablacje 2023”. Przewodnim tematem III edycji konferencji Omdlenia’2023 będzie kardioneuroablacja − innowacyjna, dynamicznie rozwijająca się metoda, która ma szansę stać się metodą alternatywną do wszczepienia stymulatora serca w leczeniu czynnościowej bradykardii.

Omdlenia stanowią istotne wyzwanie w praktyce klinicznej. Omdlenie to objaw wielu różnych chorób. Objaw ten jako jedyny doczekał się oddzielnych wytycznych dotyczących postępowania z chorymi doświadczającymi tego problemu. Prawidłowe stosowanie aktualnie obowiązujących zaleceń w naszej codziennej praktyce lekarskiej może być dość skomplikowane. Chcemy je Państwu przybliżyć.

Co więcej, chcemy podzielić się wiedzą i doświadczeniem i pokazać, że omdlenia można skutecznie leczyć. Przewodnim tematem III edycji konferencji Omdlenia’2023 będzie bowiem kardioneuroablacja. Jest to innowacyjna, dynamicznie rozwijająca się metoda, „polska specjalność”, która ma szansę stać się metodą alternatywną do wszczepienia stymulatora serca w leczeniu czynnościowej bradykardii.

Zaproszeni eksperci – wykładowcy i praktycy – przybliżą Państwu ponad 100 przypadków diagnostyki i leczenia omdleń za pomocą kardioneuroablacji. Sesje – nieinwazyjnych i inwazyjnych konsultantów – dostarczą Państwu niezbędną wiedzę o współdziałaniu specjalistów w leczeniu szerokiego spektrum omdleń – od typowych zespołów wazo-wagalnych po omdlenia kaszlowe, w przebiegu zatorowości płucnej, astmy, nadciśnienia płucnego czy anemizacji w przebiegu raka płuca.

Unikalnym elementem konferencji będzie interdyscyplinarne spojrzenie na omdlenia w chorobach serca, płuc i krążenia płucnego oraz możliwość poznania najnowszych badań i sposobów leczenia dysfunkcji autonomicznej, także w syndromie long-COVID.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do serca Małopolski – magicznego Krakowa, w dniach 20-21 października 2023 na konferencję „Omdlenia i kardioneuroablacje 2023”.  Wykładowcy – praktycy przekażą Państwu wiedzę – opartą o fakty naukowe i praktykę kliniczną, które pozwolą Państwu najskuteczniej i z satysfakcją nieść pomoc chorym z omdleniami.

Do zobaczenia w Krakowie,

Sebastian Stec

prof. dr hab. n. med., FESC
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego
Omdlenia i kardioneuroablacja 2023

Szczegółowy program konferencji dostępny jest pod adresem: www.omdlenia2023.pl

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Reklama

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 1/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 1/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.