Kompleksowa modernizacja Oddziału Kardiologii Inwazyjnej w Dąbrowie Górniczej

opm-dlaszpitali-kompleksowa-modernizacja-oddzialu-kardiologii-inwazyjnej-w-dabrowie-gorniczej
fot. mat. prasowe

III Oddział Kardiologii Inwazyjnej, Angiologii i Elektrokardiologii, zlokalizowany w Szpitalu Specjalistycznym im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, jest jednym z największych Oddziałów Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, Grupa American Heart of Poland w Polsce.

Swoje usługi dla mieszkańców Zagłębia świadczy już od 17 lat. Obecnie placówka otwiera nowy rozdział w swojej historii, za sprawą kompleksowej modernizacji. Efekty tej inwestycji prezentowane były podczas konferencji w dniu 22 września, kiedy to nastąpiło również symboliczne przecięcie wstęgi przez Panią Bożenę Borowiec, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

W spotkaniu wzięli udział także: dr Paweł Kaźmierczak, członek zarządu, dyrektor ds. medycznych Grupy American Heart of Poland, dr n.med. Tomasz Szczepanik, dyrektor Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza oraz dr n. med. Marek Kondys, ordynator III Oddziału Kardiologii Inwazyjnej, Angiologii i Elektrokardiologii, Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca w Dąbrowie Górniczej.

Dostęp pacjentów do usług medycznych jest dla nas bardzo ważny, a specjalistyczna opieka kardiologiczna pod tym względem ma szczególne znaczenie, ponieważ schorzenia serca należą do głównych chorób cywilizacyjnych mówiła prezydent Bożena Borowiec. – Jesteśmy bardzo dumni, że w Dąbrowie Górniczej ten sektor medyczny rozwija się tak prężnie, zapewniając opiekę i bezpieczeństwo naszym mieszkańcomdodała.

Oddział Kardiologiczny Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Dąbrowie Górniczej jest ośrodkiem, który realizuje pełne spektrum opieki kardiologicznej. Średnio co miesiąc otrzymuje tu pomoc blisko 200 pacjentów. Tylko w roku 2021 było to łącznie 2700 chorych, w tym 700 pacjentów zawałowych.

W Dąbrowie Górniczej leczymy obecnie pełen profil chorób kardiologicznych. Trafiają tutaj pacjenci m.in. z chorobą niedokrwienną serca, ze stabilną formą dusznicy, z zaburzeniami przewodzenia i rytmu serca wyjaśniał dr Paweł Kaźmierczak.Przebudowa i zaopatrzenie oddziału w nowoczesny sprzęt medyczny sprawia, że wszystkim tym pacjentom możemy zaoferować jeszcze lepszy, europejski standard opieki podkreślił.

Czytaj też: Szpital Wojewódzki w Lublinie będzie miał nowy oddział pulmonologiczny