KARL STORZ kontynuuje poszerzanie modelu sprzedaży bezpośredniej w Europie - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plKARL STORZ kontynuuje poszerzanie modelu sprzedaży bezpośredniej w Europie - dlaszpitali.pl

KARL STORZ kontynuuje poszerzanie modelu sprzedaży bezpośredniej w Europie

Firma rodzinna KARL STORZ ogłosiła nabycie powiązanej z KARL STORZ działalności polskiego dystrybutora Medim. Transakcja obejmuje sprzedaż produktów i wsparcie serwisowe, a także przeniesienie wszystkich aktualnych pracowników Medim obsługujących Klientów KARL STORZ.

Dwa miesiące temu firmy KARL STORZ Polska sp. z o.o. i Medim uzgodniły wstępnie pełny transfer działalności Medim związanej z KARL STORZ. Finalna realizacja transakcji nastąpiła 1 sierpnia 2022 r. Strony ustaliły, że nie będą ujawniać jej ceny.

Wzmocnienie pozycji rynkowej firmy

Cristian Turcu
Cristian Turcu, fot. mat. prasowe

Od tej pory produkty KARL STORZ będą rozprowadzane w Polsce wyłącznie przez sprzedaż bezpośrednią. Cristian Turcu, Prezes Zarządu KARL STORZ Polska sp. z o.o. i Dyrektor Regionalny na Europę Środkowo-Południowo-Wschodnią, wyjaśnia: To przejęcie jeszcze bardziej przybliża firmę KARL STORZ do naszych klientów i ich indywidualnych potrzeb pod względem produktów i obsługi serwisowej. Jako wiarygodna, znajdująca się całkowicie w rękach rodziny właścicielskiej firma chcemy dalej w ukierunkowany sposób wzmacniać naszą pozycję rynkową w Polsce oraz pracę naszych zespołów. Konsekwentnie rozwijając model sprzedaży bezpośredniej, lepiej obsłużymy potrzeby Klientów związane z coraz rozleglejszymi właściwościami naszych wysokiej jakości produktów i szerokim zakresem usług serwisowych.

KARL STORZ Polska odpowiedzialnie wdraża nowych pracowników

Firma KARL STORZ zatrudnia obecnie w Polsce 52 pracowników. W ciągu ostatnich tygodni zadbano, by wszyscy nowi Koledzy i Koleżanki dobrze odnaleźli się w rodzinie KARL STORZ. Przeprowadzono indywidualne spotkania pracowników z odpowiednimi dyrektorami z ramienia kierownictwa, Działu Sprzedaży i HR, a także zaproszono ich do uczestnictwa w spotkaniu firmowym Townhall, które prowadzili Fabio Cortesi, Dyrektor ds. Sprzedaży na Europę, i Cristian Turcu. Niedawno polski zespół KARL STORZ przeprowadził się do nowych biur zlokalizowanych w kompleksie Poleczki Park w Warszawie, co miało na celu wzmocnienie działania i decyzyjności oraz zgromadzenie razem wszystkich pracowników. Nowy magazyn i biuro obsługi serwisowej KARL STORZ Polska znajdują się w Ideal Idea City Park.

Sprawne przejście wszystkich Klientów do nowego modelu

W ciągu kilku ostatnich miesięcy firma KARL STORZ dołożyła starań, aby zapewnić wszystkim obsługiwanym Klientom Medim płynne przejście do nowych warunków współpracy. Przykładowo wszyscy przedstawiciele odpowiedzialni za produkty KARL STORZ osobiście kontynuowali wsparcie Klientów. Ponadto pomoc przedstawicieli dotyczyła wdrażania wszelkich koniecznych zmian i wprowadzania nowych procesów.

Perspektywy

Cristian Turcu podsumowuje: – Świadomość istotnego wpływu, jaki wysokiej jakości produkty medyczne wywierają na stan zdrowia i życia społeczeństwa, napędza nas do działania każdego dnia i powoduje, że nasza codzienna praca nabiera w wielu aspektach większej wartości i ważności. W związku z tym nasz zespół jest podekscytowany i silnie zmotywowany do dalszego rozwoju działalności w Polsce z wykorzystaniem mocy innowacyjnych produktów. Region Europy Środkowo-Południowo-Wschodniej jest rynkiem rosnącym i oferującym KARL STORZ wysoki potencjał. Z niecierpliwością i radością czekamy na kontynuację naszej lokalnej historii sukcesu oraz na dalsze wspólne kształtowanie przyszłości z partnerami działającymi w obszarze opieki zdrowotnej.

Źródło: materiały prasowe