Jednoosobowy izolator, który nadaje się do transportu medycznego - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plJednoosobowy izolator, który nadaje się do transportu medycznego - dlaszpitali.pl

Jednoosobowy izolator, który nadaje się do transportu medycznego

EpiShuttle (LOK Corporation International Inc., Kanada) to innowacyjny jednoosobowy izolator, nadający się do transportu medycznego, zaprojektowany pod kątem optymalnego bezpieczeństwa. EpiShuttle można skonfigurować tak, aby chronić pacjenta przed otoczeniem lub chronić otoczenie przed pacjentem. W trybie podciśnienia powietrze wpływa przez filtry wlotowe P3 po stronie głowy, a wypływa przez filtry wylotowe po stronie stóp; system wentylacyjny wytwarza wewnątrz izolatora podciśnienie w stosunku do środowiska, co zapobiega wypływowi skażonego powietrza z izolatora. W trybie nadciśnienia strumień powietrza przepływa przez filtry wlotowe CBRN po stronie stóp i przez filtry wylotowe po stronie głowy; system wentylacyjny wytwarza wewnątrz izolatora ciśnienie wyższe niż w środowisku, co zapobiega przedostawaniu się do środka niefiltrowanego powietrza zewnętrznego. System wentylacyjny generuje ponad 15 wymian powietrza na godzinę, aby zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo pacjenta.

EpiShuttle jest kompatybilny z większością mechanicznych obwodów wentylacyjnych i wyposażony w porty medyczne do podłączania wlewów i.v., dopływu tlenu i kabli urządzeń monitorujących, co umożliwia leczenie w trybie intensywnej opieki medycznej, włącznie z intubacją i zakładaniem cewników do żyły centralnej. EpiShuttle można bezpiecznie przewozić w karetkach pogotowia, helikopterach i samolotach. Dostępne są adaptery dla kilku wiodących marek noszy, a przyłączenie prowadnicy L z uniwersalnymi zamkami zapewnia bezpieczne zamocowanie kapsuły izolacyjnej niezależnie od typu noszy lub typu pojazdu. EpiShuttle wykonany jest z materiałów łatwych do czyszczenia; można go bezpiecznie zdezynfekować i ponownie złożyć w mniej niż dwie godziny. Podczas transportu wysoce zakaźnego pacjenta wewnątrz EpiShuttle personel medyczny nie musi nosić pełnego wyposażenia ochrony osobistej, zaś pojazd, którym kapsuła jest transportowana, nawet w przypadku przewożenia wysoce zakaźnych pacjentów nie musi być dezynfekowany, co znacznie obniża koszt transportu.

Czytaj także: Mobilna klinika – wsparcie Szpitala Zakaźnego w Poznaniu