Jakub Berezowski - nowy dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego dlaszpitali.plJakub Berezowski - nowy dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

Nowy dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu

opm-dlaszpitali-nowy-dyrektor-uniwersyteckiego-szpitala-klinicznego-we-wroclawiu-jakub-berezowski
fot. USK we Wrocławiu

Uniwersytecki Szpital Uniwersytecki we Wrocławiu ma nowego dyrektora. Stanowisko objął dr Jakub Berezowski, p.o. dyrektora USK od 1 kwietnia 2022 r.

Komisja konkursowa decydująca o wyborze dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego zakończyła pracę poinformował rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Piotr Ponikowski. – Powołałem na to stanowisko dr Jakuba Berezowskiego. Stoją przed nim duże wyzwania i śmiałe projekty, które w naszej strategii zapisaliśmy z myślą o USK. Wierzę, że to nowy etap współpracy między uczelnią a szpitalem.

Nowy dyrektor USK we Wrocławiu jest z wykształcenia prawnikiem, specjalizującym się w prawie medycznym i prawie ochrony zdrowia. W 2018 roku został powołany w skład gabinetu politycznego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Dr Jakub Berezowski był również dyrektorem Departamentu Kwalifikacji Medycznych i Nauki Ministerstwa Zdrowia. Współpracował też z Agencją Badań Medycznych, jako zastępca prezesa ds. finansowania badań. Od sierpnia 2021 roku pełnił stanowisko Dyrektora Generalnego UMW.

Źródło: www.usk.wroc.pl

Czytaj też: USK i UM we Wrocławiu liderami w kształceniu hematologów