Jak skutecznie przeciwdziałać zakażeniom szpitalnym?
Wraz z rozprzestrzenianiem się kolejnych wariantów koronawirusa rośnie popyt na zapobiegające infekcjom rozwiązania wykorzystujące światło UV-C, których wartość ma osiągnąć 18,94 miliardów dolarów do roku 2030, przy rocznej stopie wzrostu 59,7% od 2021 do 2030.
Kolejną przesłanką napędzającą popyt jest wzrost liczby zakażeń szpitalnych (HAI) na całym świecie, które skutkują większą liczbą zgonów z powodu podwyższenia odporności na antybiotyki nawet w przypadku zwykłych zakażeń.
Autonomiczne roboty dezynfekujące UV-C pojawiły się jako rozwiązanie uzupełniające standardowe praktyki oczyszczania i dezynfekcji w celu rozwiązania problemu HAI i zwiększonych wymagań higienicznych w związku z pandemią COVID-19. Model firmy UVD Robots jest mobilnym, w pełni autonomicznym urządzeniem, które wykorzystuje światło UV-C do zwalczania wirusów i bakterii, zapewniając dodatkowe rozwiązanie w zakresie kontroli i zapobiegania infekcjom.
Firma Ecolab, rozszerzając swoje portfolio rozwiązań w zakresie zapobiegania infekcjom, włączyła spółkę UVD Robots do swojej oferty przeznaczonej dla klientów z sektora opieki zdrowotnej, w tym szpitali klinicznych, przychodni stacjonarnych i ambulatoryjnych, klinik rehabilitacyjnych i innych placówek opiekuńczych.
– Urządzenie UVD Robot doskonale rozwiązuje kwestie zmiany pozycji i minimalizowania cieniowania, które wcześniej utrudniały kompleksowe zastosowanie dezynfekcji UV-C, zapewniając jednocześnie dostęp 24/7 do raportów zgodności i skuteczności procedur dezynfekcji w czasie rzeczywistym – wyjaśnia Claus Risager, prezes zarządu UVD Robots i dyrektor generalny w Blue Ocean Robotics.
Źródło: PAP Media Room
Czytaj także: Dekontaminacja i dezynfekcja pomieszczeń, w których zainstalowany jest sprzęt elektroniczny