Pierwszy w Polsce zabieg z wykorzystaniem... - dlaszpitali.pl

Pierwszy w Polsce zabieg z wykorzystaniem innowacyjnego neuromonitoringu

opm-innowacyjny-neuromonitoring-zabieg-usuniecia-tarczycy
fot. iStock

Pierwsze w Polsce i drugie na świecie zabiegi usunięcia tarczycy z wykorzystaniem najnowszego neuromonitoringu NIM Vital przeprowadzono w krakowskim Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. G. Narutowicza – poinformowano w prasowym komunikacie. Pozwala on na ocenę czynności nerwów krtaniowych w czasie rzeczywistym.

Zabiegi usunięcia tarczycy z wykorzystaniem najnowszego neuromonitoringu NIM Vital w krakowskim Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. G. Narutowicza przeprowadził prof. dr hab. n. med. Marcin Barczyński z zespołem. Zabiegi przeprowadzono u czworga pacjentów – poinformowali w informacji prasowej przedstawiciele Medtronic Poland sp. z o.o.

To kolejny krok w rozwoju chirurgii, który pozwala przeprowadzać zabiegi usunięcia tarczycy bezpieczniej niż kiedykolwiek wcześniej, czytamy w prasowym komunikacie. Aparat NIM Vital to neuromonitoring nowej generacji, który pozwala w czasie rzeczywistym na ocenę czynności nerwów krtaniowych i na bieżąco informuje chirurga o funkcjonowaniu tych nerwówwyjaśnia prof. Barczyński.

NIM Vital to skomplikowane urządzenie medyczne do monitorowania nerwów krtani podczas zabiegu usuwania tarczycy; pozwala uniknąć uszkodzeń zarówno nerwów jak i strun głosowych.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Czytaj także: Nowoczesne technologie w blokach operacyjnych

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.