Grupa ENEL-MED przejmuje spółkę Dental Nobile Clinic - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plGrupa ENEL-MED przejmuje spółkę Dental Nobile Clinic - dlaszpitali.pl

Grupa ENEL-MED przejmuje spółkę Dental Nobile Clinic

opm-dlaszpiali-grupa-enel-med-przejmuje-spolke-dental-nobel-clinic

Grupa ENEL-MED rozszerza swoje portfolio o klinikę stomatologiczną, Dental Nobile Clinic. Spółka planuje kolejne inwestycje i aktywnie poszukuje partnerów w największych polskich miastach.

Polska sieć placówek prywatnej opieki medycznej ENEL-MED zanotowała w 2021 roku 10% wzrost sprzedaży w stosunku do poprzedniego roku rozliczeniowego, osiągając przychody ze sprzedaży o wartości 441,1 mln zł. Grupa postawiła przede wszystkim na rozwój usług typu fee for service, co zaowocowało aż 29% wzrostem sprzedaży w tym segmencie. Pozyskane środki w wysokości ok. 80 mln zł z emisji akcji sprawiły, że ENEL-MED planuje szereg akwizycji w obszarze stomatologii, medycyny estetycznej oraz przychodni systemu opieki abonamentowej enel-care. Pierwszą z nich jest przejęcie podwarszawskiej placówki premium Dental Nobile Clinic.

– Nasza spółka stawia na zrównoważony rozwój z wykorzystaniem wszystkich skutecznych instrumentów rynkowych. Strategia Grupy uwzględnia silny obecnie trend konsolidacji prywatnych usług medycznych, a firma ma odpowiednią bazę i know-how, aby stać się konsolidatorem w obszarze stomatologii. Łącząc akwizycję z projektami typu green field planujemy w ciągu dwóch lat znacząco zwiększyć liczbę gabinetów stomatologicznych w całym kraju. Stomatologia zajmuje w naszej firmie miejsce szczególne, dlatego szukamy podmiotów o wysokiej renomie i ekspertyzie. Akwizycja Dental Nobile Clinic to pierwszy i ważny krok w kierunku rozwoju sieci specjalistycznych i ultranowoczesnych klinik stomatologicznych w całej Polsce mówi Jacek Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

– Łącząc siły z marką ENEL-MED, stajemy się częścią bogatej historii firmy oraz ogólnopolskiej społeczności ekspertów stomatologii, a równocześnie wnosimy wieloletnie doświadczenie i know-how naszych specjalistów w pracy na bardzo wymagającym rynku lokalnym podkreśla dr Ewa Piesiewicz z Dental Nobile Clinic.

Obecnie Grupa ENEL-MED posiada ponad 20 placówek stomatologicznych w całej Polsce, ale jak zapowiadają właściciele, tylko kwestią czasu jest dalszy rozwój sieci placówek własnych i partnerskich. Grupa planuje także kolejne przejęcia.

– Konkurencyjny rynek usług medycznych i oczekiwania pacjentów motywują nas do dążenia do ciągłego doskonalenia naszej oferty. Zależy nam nie tylko na najwyższej jakości obsługi klienta, ale również na zwiększaniu dostępności do specjalistów w różnych częściach Polski. Dlatego już dziś przyglądamy się możliwościom dalszych inwestycji we Wrocławiu, Krakowie, Trójmieście, Katowicach i Warszawie zapewnia Jacek Rozwadowski.

Doradcą transakcyjnym Dental Nobile Clinic w procesie pozyskania inwestora był CET Polska – wyłączny partner Clairfield International w Polsce. Od strony prawnej doradcą Sprzedającej była kancelaria KM Partners. Obsługę prawną Centrum Medycznego ENEL-MED zapewniała Kancelaria Radców Prawnych Bieluk i Partnerzy.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj też: Bezpieczeństwo pracowników ochrony zdrowia – potrzebne są zmiany systemowe