Gruntowna modernizacja szpitala w Lublinie - dlaszpitali.pl

Gruntowna modernizacja szpitala w Lublinie

opm-dlaszpitali-gruntowna-modernizacja-szpitala
Oddział Ginekologii i Położnictwa; źródło: mat. prasowe

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie zakończyła się przebudowa Oddziału Ginekologii i Położnictwa oraz pomieszczeń Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej.

Oba gmachy czekały na remont od lat 80. ubiegłego wieku. Inwestycja obejmowała m. in. dostosowanie budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, centralnego ogrzewania, jak również wentylacji i klimatyzacji. Obie modernizacje zostały dofinansowane z funduszy unijnych na łączną kwotę ponad 22 mln złotych.

Koniec remontu to bardzo dobra wiadomość dla pacjentów szpitala. Ginekologia oraz rehabilitacja są teraz jednymi z najnowocześniejszych w Polscemówił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Nowoczesna opieka ginekologiczna

Wszystkie pięć kondygnacji w blok „E”, mieszczących Oddział Ginekologii i Położnictwa oraz Oddział Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka, przeszły gruntowny remont. Odrestaurowano dwie sale operacyjne, a boksy znajdujące się na trakcie porodowym wyposażono w wanny do porodów oraz nowoczesny węzeł higieniczno-sanitarny. W sali cięć cesarskich znalazło się stanowisko do resuscytacji noworodka. Dotychczas wstrzymane na czas remontu porody rodzinne zostaną przywrócone po dokonaniu odbiorów technicznych oraz otrzymaniu pozytywnej opinii Krajowego Konsultanta ds. Epidemiologii oraz Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Ginekologii i Położnictwa. Na unowocześnienie oddziału ginekologii przeznaczono prawie 14 mln złotych.

Modernizacja budynku rehabilitacji

Dzięki przebudowie pomieszczeń w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej powstało więcej gabinetów zabiegowych. Na pacjentów czeka nowoczesny sprzęt do masażu wirowego i wodnego oraz basen. Sala gimnastyczna doczekała się wydzielonej sali ćwiczeń oraz dwóch pomieszczeń do ćwiczeń indywidualnych.

Całkowity koszt robót Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej wyniósł ponad 8,7 mln złotych. Na wyposażenie przeznaczono blisko 250 tys. złotych.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Projektowanie i wyposażenie oddziału ginekologiczno-położniczego

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.