GE HealthCare przedstawia średnioterminowe cele finansowe przed planowanym wydzieleniem z GE

W zeszłym tygodniu GE HealthCare zorganizowało w Nowym Jorku dzień inwestorski, podczas którego H. Lawrence Culp Jr., Prezes i Dyrektor Generalny GE oraz Dyrektor Generalny GE Aerospace, Peter Arduini, Dyrektor Generalny GE HealthCare, Helmut Zodl, Dyrektor Finansowy GE HealthCare oraz inni członkowie zespołu zarządzającego GE HealthCare, przedstawili priorytety strategiczne i Ramy Finansowe firmy przed jej planowanym wydzieleniem z GE na początku stycznia 2023 r.

H. Lawrence Culp, Prezes i Dyrektor Generalny GE oraz Dyrektor Generalny GE Aerospace podczas spotkania wskazał: – Dzień ten jest dla GE HealthCare przełomowym, ponieważ Peter i jego zespół dzielą się wizją dla tej wyjątkowej spółki. W kolejnym rozdziale działalności, już jako samodzielna firma, GE HealthCare będzie jeszcze lepiej przygotowane do realizacji swojej misji zapewniania opieki precyzyjnej, przy jednoczesnym napędzaniu wzrostu i zwiększaniu marży. Jestem niezwykle dumny
z zespołu i pewny tego, że GE HealthCare nadal będzie dostarczać innowacyjne produkty i rozwiązania dla miliardów ludzi na całym świecie
.

Peter Arduini, Prezes GE HealthCare powiedział:Dzisiaj nakreślamy naszą strategię tworzenia wartości jako bardziej elastycznego, zyskownego i szybciej rozwijającego się biznesu, a transformacja dodatkowo pozwoli nam na stanie się samodzielną publiczną spółką. Naszym celem – jako światowego lidera w dostarczaniu spersonalizowanej opieki w trakcie ścieżki zdrowotnej pacjenta – jest tworzenie przyszłości opieki zdrowotnej i jednoczesna kontynuacja dostarczania rozwiązań poprawiających rezultaty dla pacjentów i zwiększających wydajność naszych klientów.

Członkowie zespołu zarządzającego GE HealthCare omówili podczas spotkania możliwości, jakie stoją przed spółką w zakresie napędzania wzrostu i tworzenia wartości już jako samodzielna firma, skupiona w pełni na opiece zdrowotnej. Ponadto zespół podzielił się informacjami nt. sposobu, w jaki poszczególne segmenty będą czerpać ze swojego wiodącego portfolio produktów i usług, aby wspierać stałą rentowność firmy. A wzięto tutaj pod uwagę:

• Atrakcyjną pozycję firmy GE HealthCare na rosnącym rynku globalnym, gdzie spersonalizowana opieka i cyfryzacja stanowić mają podstawę oferty, a także silna reputacja w zakresie realizacji usług na całym świecie,
  • Wiodące segmenty biznesowe w zakresie obrazowania, ultrasonografii, rozwiązań w ramach opieki nad pacjentami i farmaceutyków do diagnostyki, które oferują szeroką gamę produktów na wszystkich etapach opieki nad pacjentem, od badań przesiewowych, poprzez diagnostykę, do terapii i monitorowania,
  • Większą koncentrację i elastyczność w ramach działalności samodzielnej, które umożliwią zmianę tempa wzrostu i generowanie solidnych wolnych przepływów pieniężnych*, co pozwoli firmie na celowe reinwestowanie w badania i rozwój.