Finansowanie rynku medycznego w dobie pandemii - dlaszpitali.pl

Finansowanie rynku medycznego w dobie pandemii

opm-finansowanie-rynku-medycznego-w-dobie-pandemii
fot. iStock

W tych trudnych i wymagających wsparcia czasach finansowanie prywatnej opieki zdrowotnej wymaga wprowadzenia szczególnych środków. Przedsiębiorcy funkcjonujący w tym segmencie gospodarki mogą liczyć na ofertę pożyczki przy 0 proc. udziału własnego oraz zawieszeniu spłaty rat kapitałowo-odsetkowych na okres 6 miesięcy.

W lutym br. Santander Leasing informował, że w całym 2019 r. zarejestrował ponadrynkowe wzrosty w dynamice w finansowaniu całego segmentu medycznego Spółka odnotowała wynik na poziomie prawie +19 proc. r/r, cały rynek leasingu zarejestrował spadek inwestycji w tym segmencie o niespełna 9 proc. r/r.

Daniel Mrozek, dyrektor partnerstwa strategicznego i marketingu Santander Leasing powiedział Nasza oferta Medyklease skierowana dla podmiotów z prywatnego sektora służby zdrowia przewiduje karencję w spłacie rat nawet do 6 m-cy. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nowoczesny gabinet to przede wszystkim jego wyposażenie, a więc innowacyjny sprzęt oraz konieczna i systematyczna wymiana aparatury. Dzięki naszej ofercie można już dzisiaj zmodernizować swoją działalność, a spłatę rat rozpocząć wówczas jak sprzęt zacznie na siebie zarabiać.

Jeszcze w grudniu 2019 r. analitycy PMR wskazywali, że wartość rynku prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce będzie rosła do 2024 r. w tempie 6,3 proc. średniorocznie. Prognozy w tym zakresie w obecnej sytuacji na pewno będą wymagały rewizji, co nie zmienia faktu że prywatna opieka zdrowotna, która w ostatnich latach przeżywała bardzo wysoką dynamikę wzrostów, obecnie w czasie kryzysu jeszcze mocniej powinna liczyć na wsparcie i elastyczność chociażby podmiotów finansujących.

Sektor medyczny podobnie jak pozostali przedsiębiorcy coraz częściej przy wyborze firmy finansującej zwracają uwagę na pozacenowe aspekty oferty, m.in. bezpieczne zapisy umów pożyczkowych czy leasingowych, w których jasno opisane są zasady postępowania, tj. sposób ustalania rat, reguły przy wcześniejszej spłacie czy wysokość opłat dodatkowych. Dlatego, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych klientów, kładziemy duży nacisk na czytelność i przejrzystość zapisów w Ogólnych Warunkach Umowy Leasingowej czy Pożyczkowej oraz na bezpieczeństwo oferowanych produktów – podsumowuje Daniel Mrozek.

Czytaj także: Wydatki na inwestycje i nowe technologie medyczne w Polsce

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.