Ergonomiczny dostęp do sprzętu endoskopowego - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plErgonomiczny dostęp do sprzętu endoskopowego - dlaszpitali.pl

Ergonomiczny dostęp do sprzętu endoskopowego

sprzet-endoskopowy-ergonomiczny-dostep

Wózek na sprzęt endosko- powy endo-cart (ITD GmbH, Niemcy) to rozwiązanie umożliwiające ergonomiczny dostęp do monitora, kamery, źródła światła, insuflatora, modułu do pomiaru tętna i innych urządzeń elektromedycznych. Każdy element zestawu ma określone miejsce. Możliwe jest zainstalowanie zintegrowanego systemu zarządzania przewodami, zapewniającego połączenie zasilania wszystkich urządzeń i ich wygodną obsługę za pomocą centralnego wyłącznika.

Prócz wspomnianych urządzeń wózek może mieścić pojemnik z gazami medycznymi, uchwyt endoskopu, pojemnik dre- nażowy, szuflady, półki i inne akcesoria w zależności od kon- figuracji. Półki mają nośność do 50 kg (całkowita ładow- ność wózka wynosi do 180 kg) i uniesione brzegi, aby zapobiec ześlizgiwaniu się cennego sprzętu. Wózki endoskopowe ITD są zgodne z wymaganiami normy DIN EN 60601-1, spełniają wymagania higieniczne DGKH i są testowane pod kątem bezpieczeństwa elektrycznego oraz stabilności. Mogą być czyszczone przy użyciu konwencjonalnych środków myjących i dezynfekujących.