Dofinansowanie na modernizację SOR-ów dla 152 szpitali - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plDofinansowanie na modernizację SOR-ów dla 152 szpitali - dlaszpitali.pl

Dofinansowanie na modernizację SOR-ów dla 152 szpitali

opm-dlaszpitali-152-szpitali

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zakończeniu konkursu na modernizację i doposażenie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Dofinansowanie trafi do 152 szpitali.

Konkurs na dofinansowanie infrastruktury ratownictwa medycznego został ogłoszony 27 stycznia 2023 roku. Wnioski można było składać w terminie od 27 lutego do 10 marca. Teraz minister zdrowia Katarzyna Sójka poinformowała o sfinalizowaniu postępowania.

Dokumenty konkursowe złożyło 207 wnioskodawców. Środki finansowe zostały przyznane 152 placówkom szpitalnym. Na modernizację i doposażenie szpitalnych SOR-ów zostanie przeznaczonych łącznie 1 496 540 018 złotych.

Środki pochodzą z Funduszu Medycznego. Początkowo resort zdrowia przeznaczył na konkurs 750 milionów złotych, jednak po przeanalizowaniu wniosków podjęto decyzję o zwiększeniu tej kwoty do prawie 1,5 miliarda zł.

Na wszystkie 243 SOR-y aż 207 złożyło wnioski o wartości 2,6 mld zł, czyli aż 85% dyrektorów placówek widziało konieczność pozyskania dodatkowych środków na ten obszar. Tak duże potrzeby w tym newralgicznym obszarze zaskutkowały podjęciem strategicznej decyzji o objęciu finansowaniem aż 152 wniosków, czyli niemal 2/3 wszystkich SOR-ów w Polsce – powiedział wiceminister zdrowia Marcin Martyniak.

Realizacja inwestycji objętych dofinansowaniem ma zakończyć się do końca 2025 r. przekazał resort zdrowia.

Lista szpitali, które otrzymały dofinansowanie jest dostępna na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czytaj też: „Dobry posiłek w szpitalu”. Jest już projekt rozporządzenia