Dimedic oferuje bezpłatną pomoc lekarską dla pacjentów z Ukrainy - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plDimedic oferuje bezpłatną pomoc lekarską dla pacjentów z Ukrainy - dlaszpitali.pl

Dimedic oferuje bezpłatną pomoc lekarską dla pacjentów z Ukrainy

opm-dlaszpitali-dimedic-oferuje-bezplatna-pomoc-dla-pacjentow-z-ukrainy

Przychodnia online Dimedic uruchomi 8 marca 2022 r. specjalny serwis www.onlayn-likar.com, w którym oferuje bezpłatne konsultacje lekarskie przez telefon dla osób w kryzysie uchodźczym, uciekającym z Ukrainy.

Rejestracja jest dostępna na stronie https://www.onlayn-likar.com/ w języku ukraińskim oraz pod numerem infolinii 42 239 20 50.

Pacjenci mogą skorzystać z konsultacji lekarskich przez telefon w języku ukraińskim, rosyjskim, angielskim i polskim.

Pomoc niosą im lekarze wielu specjalizacji – lekarze rodzinni, interniści, pediatrzy, chirurdzy,  ginekolodzy: codziennie od 8 do 20 (włączając w to niedziele i święta).

Poza pomocą telefoniczną, kluczową dla zapewnienia pomocy osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie, rozproszonym po całej Polsce, udostępniamy bezpłatne konsultacje w przychodniach stacjonarnych Dimedic w Łodzi (Ząbszyńska 3C) oraz Kołobrzegu (Wschodnia 3) w godzinach pracy przychodni (pon-pt w godzinach 8-18).

Żeby skorzystać z bezpłatnych konsultacji w Dimedic dedykowanym osobom w kryzysie uchodźczym z Ukrainy, niezbędne jest posiadanie statusu uchodźcy (potwierdza go stempel w paszporcie, wbity po 24 lutego 2022 lub inny dokument).

Pacjenci mogą skorzystać z:

• bezpłatnych konsultacji telefonicznych i stacjonarnych w języku ukraińskim, rosyjskim, angielskim lub polskim,
  • refundacji leków wystawionych na podstawie e-recepty („z kodem kreskowym”),
  • niezbędnej diagnostyki w przychodniach stacjonarnych.

Dlaczego to robimy?

Chcemy pomóc osobom, które tego potrzebują. Jako przychodnia online mamy platformę i zespół lekarski, które pozwalają objąć opieką online pacjentów z całej Polski. Udowodniliśmy skuteczność naszych rozwiązań w czasie pierwszej fali COVID-19, kiedy Dimedic był pierwszą przychodnią online diagnozującą i prowadzącą terapię przy zakażeniu SARS-CoV-2mówi Joanna Barczykowska-Tchorzewska, v-ce prezes Dimedic.eu. Teraz wykorzystujemy doświadczenie i wiedzę naszego zespołu, żeby pomóc osobom uciekającym przed wojną. Uruchomiliśmy konsultacje online 7 dni w tygodniu, żeby osoby uciekające przed wojną mogły znaleźć pomoc: bez kolejek, czekania czy bariery językowej.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Pomoc medyczna dla uchodźców z Ukrainy. Ważne informacje