Uber Medics: Darmowe przejazdy dla pracowników służby... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plUber Medics: Darmowe przejazdy dla pracowników służby... - dlaszpitali.pl

Darmowe przejazdy dla pracowników służby zdrowia

opm-darmowe-przejazdy-dla-medykow
fot. iStock

Firma Uber zdecydowała się rozszerzyć inicjatywę związaną z darmowymi przejazdami dla medyków i wprowadziła nowy, specjalny produkt – Uber Medics. Ponadto, Uber włączył się w dostarczanie przyłbic dla pracowników służby zdrowia, a kierowców wyposażył w przesłony bezpieczeństwa.

Od początku pandemii koronawirusa firma skupiła się na działaniach wspierających lokalne społeczności, przedsięwzięcia oraz inicjatywy mające na celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się choroby. Jakie kroki zostały podjęte?

10 tysięcy darmowych przejazdów na początek, a teraz Uber Medics

By wesprzeć medyków, walczących na pierwszej linii frontu, zapewniono 10 000 przejazdów dla pracowników służby zdrowia, już w początkowych tygodniach walki z epidemią. W celu ułatwienia dostępu do darmowych przejazdów pracownikom medycznym z wybranych placówek, firma wprowadziła dedykowany produkt z swojej aplikacji – Uber Medics, dostępny jedynie dla pracowników służby zdrowia. Aby zamówić przejazd do lub z pracy, w ramach Uber Medics, należy jednorazowo wypełnić formularz, a po pozytywnej weryfikacji tradycyjnie podać miejsce początku i końca podróży. Obecnie akcją objęte są 33 placówki, we wszystkich 7 miastach w Polsce, w których działa Uber.

W trudnym czasie walki z epidemią, potrzebne są nawet małe inicjatywy solidarności z pracownikami ochrony zdrowia. Wsparcie udzielone w postaci darmowych przejazdów okazało się dużą pomocą dla naszej kadry medycznej. Dajemy z siebie wszystko podczas długich i trudnych dyżurów. Kody promocyjne na przejazdy rozdysponowaliśmy głównie wśród pielęgniarek, ratowników medycznych, sanitariuszy, salowych oraz pracowników administracji medycznej. Dzięki takiej pomocy możemy szybko podróżować między pracą a domemmówią Izabela Kuras, Naczelna Pielęgniarka oraz Agata Gawłowska, Przełożona Pielęgniarek ze Szpitala Wielospecjalistycznego im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Wsparcie technologii w walce z wirusem

W trudnym czasie epidemii, medykom z pomocą przychodzą również nowoczesne technologie, w tym drukarki 3D. Studenci, doktoranci, pracownicy – wolontariusze związani z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w ramach akcji “Materiały dla Medyków” codziennie drukują ponad 300 uchwytów do przyłbic, które po zmontowaniu dostarczają do wybranych placówek w całej Polsce. Tylko w Warszawie Uber przekazał darmowe przejazdy na dostarczenie blisko 1000 przyłbic do placówek medycznych.

Dzięki dużemu wkładowi naszych studentów, doktorantów i wolontariuszy, nasz wydział znalazł sposób na wsparcie służb medycznych, za pomocą bardzo potrzebnego sprzętu ochronnego. Dzięki takim partnerom jak Uber, materiały te mogą dotrzeć tak szybko, jak to możliwe, tam gdzie są najbardziej potrzebne – mówi Mihai Suster, pracownik naukowy z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Dodatkowo firma przeznaczyła część przejazdów na specjalną akcję studentów Wydziału Fizyki UW, własnoręcznie szyjących maseczki w domach, które potem trafiały na Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Wsparcie psychologiczne lekarzy

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.