Darmowa edukacja dla dzieci personelu medycznego - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plDarmowa edukacja dla dzieci personelu medycznego - dlaszpitali.pl

Darmowa edukacja dla dzieci personelu medycznego

opm-edukacja-dzieci-personelu-medycznego
fot. iStock

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i inni członkowie służb medycznych, bezpieczeństwa czy pożytku publicznego stoją dziś na pierwszym froncie z epidemią COVID-19. Walcząc o zdrowie Polaków, często nie mają czasu na edukację własnych dzieci. Z pomocą przychodzi inicjatywa “Uczę dla bohaterów” zorganizowana przez Nauczeni.pl umożliwiająca uczniom indywidualne lekcje online z nauczycielami i korepetytorami, których jest w serwisie ok. 900.

Akcja społeczna “Uczę dla bohaterów” ma na celu dostarczenie możliwie najlepszego wsparcia edukacyjnego dzieciom osób, które zaangażowane są w walkę z koronawirusem na pierwszym froncie.

“Uczę dla bohaterów” jest akcją, która zrodziła się w sercach zespołu tworzącego Nauczeni.pl jako wyraz wdzięczności dla osób, które codziennie narażają własny zdrowie i życie w walce z epidemiąwyjaśnia Kevin Mglej, członek zarządu Nauczeni.pl i pomysłodawca akcjiW ramach tej inicjatywy chcemy przede wszystkim pomóc dzieciom, które mogą czuć się nie tylko przytłoczone ilością zadań domowych zadawanych przez nauczycieli, ale też opuszczone w nauce przez rodziców, którzy nieustannie walczą z wirusem.

W ramach akcji zostały przygotowane pakiety lekcyjne dla dzieci lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, policjantów, żołnierzy i innych członków służb medycznych, bezpieczeństwa czy pożytku publicznego. Godziny lekcyjne zostaną rozdystrybuowane według potrzeb w placówkach, które zakomunikują taką potrzebę. Po zakończonej rejestracji ponad 900 nauczycieli współpracujących już z Nauczeni.pl może przeprowadzić indywidualną lekcję on-line z uczniem za pomocą specjalnie przygotowanej platformy.

Jesteśmy w kontakcie ze szpitalami oraz innymi instytucjami pożytku publicznego, których pracownicy chcieliby skorzystać z naszych pakietów lekcyjnych. Zainteresowanie takim wsparciem jest ogromne i dlatego teraz rozmawiamy z partnerami biznesowymi, przedsiębiorcami oraz fundacjami, które wsparłyby nas finansowo w dostarczaniu usług edukacyjnych. Mamy nadzieję, że kolejne firmy przyłączą się do akcji i razem z nami zadbają o edukację dzieci bohaterów pierwszego frontu dodaje Mglej.

O tym jak ważna jest edukacja dzieci chyba nie trzeba przekonywać nikogo. Wyzwaniem, z jakim dzisiaj się borykamy jest model nauki online, do którego nie byliśmy przygotowani. Widzimy, że zdalny system edukacji jest niedoskonały: nauczyciele zadają olbrzymie ilości pracy domowej, które dzieci muszą same rozwiązać w domu, często bez pomocy rodzica. Budując platformę chcieliśmy przede wszystkim dostarczyć dobrej jakości narzędzi edukacyjnych. Teraz widzimy, że możemy wesprzeć uczniów i rodziców w realizacji podstaw programowych w tych trudnych czasach pandemiipodkreśla Michał Tarnowski, pomysłodawca platformy Nauczeni.pl.

Nauczeni.pl jest platformą edukacyjną, która łączy uczniów z prawie 600 nauczycielami prowadzącymi indywidualne lekcje on-line. Platforma pozwala na szybkie i wygodne filtrowanie nauczycieli według potrzeb ucznia co do przedmiotu i poziomu kształcenia, dostępności, a także na natychmiastowe rezerwacje lekcji (jak na platformach do rezerwacji hoteli czy stolików w restauracji). W trakcie zajęć Nauczeni.pl udostępniają wirtualny pokój lekcyjny z możliwością korzystania z wideokonferencji, tablicy interaktywnej czy dzielenia notatek.

Źródło: mat. prasowe

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.