Częstochowa chce zachęcić lekarzy do pracy w mieście. Miasto prowadzi program stypendialny dla medyków - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plCzęstochowa chce zachęcić lekarzy do pracy w mieście. Miasto prowadzi program stypendialny dla medyków - dlaszpitali.pl
Reklama

Częstochowa chce zachęcić lekarzy do pracy w mieście. Miasto prowadzi program stypendialny dla medyków

opm-dlaszpitali-czestochowa-chce-zachecic-lekarzy-do-pracy-w-miescie
fot. iStock

Kolejne trzy studentki kierunków lekarskich i studentka pielęgniarstwa zaczęły korzystać z systemu stypendialnego uruchomionego kilka lat temu przez samorząd Częstochowy w ramach miejskiego programu „Częstochowa dla medyków”.

Warunkiem uzyskania miejskiego stypendium 2 tys. zł miesięcznie (dla przyszłych lekarzy) lub 1 tys. zł miesięcznie (dla pielęgniarek) jest deklaracja pracy w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie przez co najmniej trzy lata po ukończeniu studiów. Świadczenie jest wypłacane przez dziewięć miesięcy roku akademickiego.

Miejski program to możliwość wsparcia studiujących młodych ludzi, a jednocześnie szansa na szerszy dostęp naszych mieszkanek i mieszkańców do wykwalifikowanej kadry medycznej w miejskim szpitalu, gdzie trafiają później stypendystki i stypendyści wyjaśnił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, cytowany w informacji urzędu miasta.

O stypendium mogą ubiegać się studentki i studenci VI roku kierunku lekarskiego, którzy po zakończeniu kształcenia (nie później niż w ciągu 18 miesięcy) zobowiążą się pracować przynajmniej przez trzy lata w publicznym podmiocie leczniczym, dla którego miasto Częstochowa jest organem założycielskim.

Od ubiegłego roku o stypendium mogą starać się także studentki i studenci ostatniego roku kierunku pielęgniarskiego I i II stopnia, ale – w przypadku pielęgniarek i pielęgniarzy – tylko uczelni z Częstochowy. Stypendium pielęgniarskie mogą otrzymać osoby, które po uzyskaniu prawa do wykonywania zawodu w ciągu maksimum trzech miesięcy zdecydują się na co najmniej trzy lata pracy w częstochowskim szpitalu.

Wśród warunków uzyskania stypendiów jest też m.in. zaliczenie poprzedniego roku studiów w terminie i uzyskanie stosownej średniej ocen – w przypadku kierunku lekarskiego: 3,5, a pielęgniarskiego 4,0.

Czytaj też: Śląski szpital jako pierwszy w Polsce dysponuje dwoma robotami chirurgicznymi

Komentarze

Reklama

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.