Cyberbezpieczeństwo w jednostkach ochrony zdrowia - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plCyberbezpieczeństwo w jednostkach ochrony zdrowia - dlaszpitali.pl

Cyberbezpieczeństwo w jednostkach ochrony zdrowia

Andrzej Mądrala, Prezes Zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej i Andrzej Sokołowski, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych; fot. Paulina Prencel

Cyberbezpieczeństwo w jednostkach ochrony zdrowia – to zagadnienie, któremu była poświęcona konferencja zorganizowana 13 lutego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych i Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Podniesienie bezpieczeństwa informatycznego powinno być dziś jednym z najwyższych priorytetów dla zarządzających szpitalami. Ryzyko związane z cyberprzestępczością, nie tylko finansowe czy prawne, ale przede wszystkim to dotyczące bezpieczeństwa pacjentów należy brać pod uwagę oraz umiejętnie nim zarządzać.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. takie tematy, jak:

• Historia cyberataków w Polsce i świecie Paulina Prencel, dlaSzpitali.pl.
  • Otoczenie prawne – wymogi i zagrożenia Katarzyna Fortak-Karasińska, Kancelaria Fortak & Karasiński Radcowie Prawni F/K Legal.
  • Czy rozjedzie się po kościach? – Marcin Wysocki, Zastępca Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
  • Cyberbezpieczeństwo w szpitalach – Karol Gazda, Morskie Centrum Cyberbezpieczeństwa Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Rozwiązania usprawniające zapewnienie bezpieczeństwa informatycznego zaprezentowali podczas spotkania reprezentanci firm: KomaNord, Yubico, HPE, Veeam Software, Fortinet oraz TÜV NORD.

Z okazji tego wydarzenia OSSP i Pracodawcy Medycyny Prywatnej przygotowały specjalną publikację poświęconą cyberbezpieczeństwu w szpitalach.

Czytaj też: Cyberbezpieczeństwo – czy da się je zapewnić w jednostkach ochrony zdrowia?